Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68720
1.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3876.89
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.23
0.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.2
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Voyager Digital Tüm Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Kripto para ticaret platformu Voyager Digital tüm para çekme, para yatırma ve alım satım işlemlerini geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

Clock
Paylaş
Voyager Digital Tüm Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Voyager CEO’su Stephen Ehrlich kripto para platformu Voyager Digital’ın “mevcut piyasa koşulları” nedeniyle tüm para çekme, para yatırma ve alım satım işlemlerini geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

“Bu son derece zor bir karardı, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz. Bu karar, bir yandan birlikte inşa ettiğimiz Voyager platformunun değerini korurken, bir yandan da ilgili taraflarla stratejik alternatifleri keşfetmeye devam etmek için bize fazladan zaman tanıyor.”

728×90 muhabbit - Voyager Digital Tüm Para Çekme İşlemlerini Durdurdu300x250 muhabbit - Voyager Digital Tüm Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Haziran 2022’nin son haftasında Voyager Digital, son dönemdeki belirgin değer kaybı kripto para endüstrisinde şok etkisi yaratan ve buna maruz kalan diğer firmaları da negatif etkileyen kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’e yönelik bir temerrüt bildirimi yayımlamıştı.

Voyager Digital, Three Arrows Capital’e 296,1 milyon dolara denk düşen 15.250 Bitcoin ve 350 milyon dolar değerinde USDC stablecoini ödünç verdiğini belirtmişti. Borç verilen miktarın değeri Temmuz 2022 itibarıyla 646 milyon doların biraz üzerine denk geliyor. Temerrüt bildirimi, borçluya kredi ödemelerini kaçırdığına dair resmî olarak gerçekleştirilen bilgilendirme metnidir.

29 Haziran 2022 Çarşamba günü, Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme Singapur merkezli Three Arrows Capital’in borçlarını ve finansal yükümlülüklerini ödemek için varlıklarını tasfiye etmesi yönünde bir karar verdi.

Zhu Su ve Kyle Davies liderliğindeki Three Arrows Capital, son iki yılın kripto para boğa piyasası sırasında ön plana çıkan platformlardan biriydi. Bununla birlikte, Terra (LUNA) ve UST stablecoinin sektörü sarsan çöküşleri, fona önemli bir darbe vurmuşa benziyor. BitMEX, Finblox ve Deribit gibi diğer borç veren platformlar, bu dönemde kayıpları en aza indirmek ve borçları telafi etmek için önlemler alarak, süreci görece daha hafif atlatmış gözüküyor.

Hisse Senetleri genel - Voyager Digital Tüm Para Çekme İşlemlerini Durdurdu
Hisse Senetleri

Voyager Hisseleri Hızla Düşüyor

Voyager’ın duyurusu, 22 Haziran 2022’de platformun günlük para çekme limitini %50’den fazla azaltan ve her müşteri için günde 25.000 ABD dolarından 10.000 ABD dolarına düşüren atılımından bir hafta sonra gerçekleşti. Firmanın hisse senedi değeri bu sırada yalnızca bir gün içerisinde %38 oranında düştü. Haziran 2022’de ise yaklaşık %87 oranında düşmüştü.

Duyuruda Voyager, finansal danışmanlar Moelis & Company ve The Consello Group ile hukuk danışmanları Kirkland & Ellis LLP’nin hizmetlerinden faydalandığını da belirtti. Firma bir blog yazısında, “Ek likidite ve şirket için ileriye dönük strateji konusunda çeşitli taraflarla görüşüyoruz.” demişti.

30 Haziran 2022 itibarıyla Voyager Digital, 685,3 milyon dolar değerinde kripto varlığına sahip olduğunu ancak 1,12 milyar dolar değerinde kredi verdiğini açıkladı. Ayrıca 355,7 milyon dolar değerinde müşteri nakdini ve yaklaşık 168,7 dolar değerinde kripto para teminatını da elinde tuttuğunu belirtti.

İlginizi çekebilir: Multitrilyon Dolarlık Serbest Fon Three Arrows Capital Çöküşün Eşiğinde Mi?

Haziran 2022’nin ilk günlerinde, kripto para kredi platformu Celsius, benzer bir şekilde “aşırı oynak piyasa koşullarını” ve “likiditeyi dengeleme” ihtiyacını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini duraklatmıştı. Celsius o tarihten beri hala işleri toparlamaya çalışıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar