Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62336.38
2.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.34
2.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.36
2.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410
1.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Voyager Müşterileri, Fonlarını Kaybetmekle Karşı Karşıya!

Voyager Digital kripto para kredi şirketi kurtarma planının müşteri varlıklarını korumayı amaçladığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Voyager Müşterileri, Fonlarını Kaybetmekle Karşı Karşıya!

Voyager Digital’in 12 Temmuz 2022 Salı günü iflas başvurusunda bulunmasının ardından, kripto para kredi şirketi, kurtarma planının, müşteri varlıklarını korumayı amaçladığını duyurdu. Ancak, şirket tüm eşdeğer fonları etkilenen kullanıcılara iade edebileceğinin garantisini vermeyerek fonların kaybolmakla karşı karşıya olduğu korkusunu tetikledi.

Binance BannerBinance Banner

11 Temmuz 2022 Pazartesi günü yayımlanan bir blogda Voyager, mevcut krizden etkilenen kullanıcıların fonlarında kabaca 1,3 milyar dolar olduğunu söyledi. Voyager’ın önerilen ve mahkemelerin onayına tabi olan kurtarma planına göre kullanıcılar, Voyager tokenları, kripto para birimleri, “yeni, yeniden düzenlenen şirketteki ortak paylar” ve Three Arrows Capital veya 3AC ile yapılan işlemlerden oluşan fonların bir kombinasyonunu alabilecek.

Voyager ayrıca, kripto varlıklarına ek olarak Metropolitan Commercial Bank of New York’ta FDIC sigortalı özel bir hesapta “müşteri hesaplarındaki USD miktarına eşit” miktarda fon tuttuğunu belirtti. FDIC koruması, kredi veren firmanın değil, bankanın başarısız olması durumunda, müşteri başına 250.000 dolara kadar ödeme garantisi veriyor. Voyager, bir uzlaşma ve dolandırıcılık önleme sürecine tabi olarak “USD mevduatlarına erişimi yeniden sağlamak için çalıştığını” da sözlerine ekledi.

İlginizi çekebilir: BlockFi CEO’su: BlockFi’ın Voyager ya da Celsius ile Bir Alakası Yok!

Voyager, 27 Haziran 2022’de 3AC’ye bir temerrüt bildirimi yayınladı ve daha sonra firmanın ödeme yapmamasını ticaret, mevduat, para çekme ve sadakat ödüllerinin askıya alınmasının arkasındaki nedenlerden biri olarak gösterdi. Borç veren firma ayrıca Alameda Research’ten 15.000 BTC borç aldığını ve fonların 3AC’den kaynaklanan kayıpları karşılamayı amaçladığını iddia etti.

Voyager’ın 3AC’nin geri ödemesiyle araştırdığı yasal çözümlere ek olarak şirket, “bağımsız şirketin değerini üçüncü taraf bir yatırım veya satışa kıyasla değerlendirmek için çeşitli stratejik alternatifler takip ettiğini” dile getirdi. TradingView’den elde edilen veriler, şirketin hisse fiyatının Kasım 2021’de yıllık en yüksek seviyesi olan 20.35 dolardan bu yana %98’den fazla düştüğünü ve yayın sırasında yaklaşık 0.27 dolara ulaştığını gösteriyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar