Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62117.82
1.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3437.32
2.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.28
1.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.9
0.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Web3 Güvenlik Firması CertiK, B3 Serisi Finansman Turunda 88 Milyon Dolar Topladı

CertiK fon toplamadan ne kadar para topladı?

Clock
Paylaş
Web3 Güvenlik Firması CertiK, B3 Serisi Finansman Turunda 88 Milyon Dolar Topladı

Blok zinciri güvenlik ve denetim şirketi CertiK, B3 finansman turunu başarılı bir şekilde tamamladı. Şirket gelen yatırımlardan 88 milyon dolar kazandı.

Binance BannerBinance Banner

B3 finansman turuna yatırım yapanlar arasında Tiger Global, Insight Partners ve Advent International tura liderlik etti. Goldman Sachs ve şu anki yatırımcılar da eşlik etti.

Başarılı bir finansman turu sonrasında şirket değerini 2 milyar dolara çıkarttı. 2021 Kasım ayında yapılan B2 finansmanı sonrası şirketin değeri 1 milyar dolara çıkmıştı. Bu turla değerlemesini ikiye katlamış oldu.

Finansman turundan sonra CertiK şirketinin Kurucusu ve CEO’su Ronghui Gu şu açıklamalarda bulundu:

“Geçtiğimiz 9 ay boyunca 4 finansman turu düzenledik ve şirketin değeri 10 kattan fazla arttı. Geçtiğimiz 4 turda toplanan paranın hiçbirine dokunmadık. Para bankada ve bunun nedeni CertiK’in kârlı bir iş olmasıdır.”

CertıK Kurucu ve CEO’su Ronghuı Gu

Şirket, bu büyümeyi son zamanlarda yaşanan saldırılara bağlıyor. Kısa süre önce Sky Mavis’in Ronin Network’ünde yaşanan büyük hacklenme sonrası, 1 milyar dolardan fazla para kaybedildi.

CertiK şirketinden yeni dağıtımlar ve KYC geliyor

Şirket, blok zinciri varlıklarını korumak isteyen gruplar için çeşitli ürünler sunuyor. Ayrıca şirketin gelecekteki amacı, Web 3 ekosistemlerinin güvenlik kurulumunu basitleştirmek olan bu ürünlerden daha fazlasını üretmek olacak.

Toplanılan fonların bir kısmı “Web3.0 güvenlik platformuna” bir kısmı da diğer ürünlerin geliştirilmesinde kullanılacak. CertiK şirketinin ilk platformu Skynet, akıllı sözleşmelere yönelik saldırılara karşı gözetim ve denetim sunuyor. Skynet, 2021 Kasım ayında %2.000’den fazla gelir artışı sağlamıştı.

Şirket ayrıca Web3 için özel olarak tasarlanmış bir Müşterini Tanı (KYC) protokolü oluşturuyor. Bu konuda şirket şunları açıkladı:

“CertiK geçtiğimiz günlerde Müşterini Tanı (KYC) ve dolandırıcılık soruşturma hizmetini başlattı. CertiK, KYC’nin, bir projenin sahipleri tarafından kötü niyetli niyetlerin, yani rug-pull’un önlenmesine yardımcı olmak için en rekabetçi tekliflerde eksik olan şey olduğuna inanıyor.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar