Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67075.33
0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3495.47
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.12
9.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.6
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Web3 Meraklıları Sürdürülebilir Blockchain Teknolojileri İçin Ankara’da Bir Araya Geliyor!

Zirvede, Web3 Teknolojileri Derneği blockchain teknolojilerinin sürdürülebilir kalkınma kapsamında nasıl kullanılabileceğini ele alacak.

Clock
Paylaş
Web3 Meraklıları Sürdürülebilir Blockchain Teknolojileri İçin Ankara’da Bir Araya Geliyor!

Web3 dünyasının kalbi 27 Ekim 2022’de Ankara’da atacak. Web3 Teknolojileri Derneği tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda “Sürdürülebilir Web Zirvesi” başlığıyla düzenlenen etkinlik, blockchain teknolojilerinin sürdürülebilir kalkınma kapsamında nasıl kullanılabileceğini ele alacak.

728×90 muhabbit - Web3 Meraklıları Sürdürülebilir Blockchain Teknolojileri İçin Ankara'da Bir Araya Geliyor!300x250 muhabbit - Web3 Meraklıları Sürdürülebilir Blockchain Teknolojileri İçin Ankara'da Bir Araya Geliyor!

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar başlığı altında derlediği hedefler doğrultusunda konuya eğilmesi beklenen etkinliğin ana sponsoru Binance Türkiye olacak. Destek sponsorlar arasında CoinOxs, Openpad, DyorEx, EduMedu, BojiToken, Arenya, Castrum ve Sardis bulunurken, medya sponsorları olarak da Muhabbit, Kriptomeda, Coinotag, BeInCrypto, BTHaber ve AltcoinTurk gibi önde gelen medya kurumları öne çıkıyor. Sloganı “Yarını İnşa Ediyoruz” olan etkinliğin organizatörleri ise BTK Akademi ve Etkin Kampüs olarak dikkat çekiyor.

Ekinliğin duyuru metni 27 Ekim’de bizleri nelerin beklediğini şu sözlerle açıklıyor:

“Merkeziyetsiz internet teknolojilerinin her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaya başlaması beraberinde yeni problemler ve yeni çözüm önerilerini getiriyor. Geliştiricilerin karşısında duran en köklü problemler ise açlık, yoksulluk, iklim krizi gibi küresel ölçekte insanlığın çözümünü aradığı sorunlar. Sürdürülebilir Kalkınma hedefi olarak Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 sorunun çözümünde merkeziyetsiz teknolojilerin nasıl kullanılabileceği 27 Ekim tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ankara’da gerçekleşecek.”

web3.0 6 Calisma Yuzeyi 1 800x400 1 1200x600 - Web3 Meraklıları Sürdürülebilir Blockchain Teknolojileri İçin Ankara'da Bir Araya Geliyor!

Sürdürülebilir Web3 Etkinliğine Katılması Beklenen İsimler ve Gruplar:

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve Ankara Üniversitesi Rektörü Halkla İlişkiler Müdürü Gökhan Timurhan açılış konuşmalarını gerçekleştirecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Konya Teknik Üniversitesi MEBLORED Topluluğu, Ostim Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Gazi Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Ankara Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Çankaya Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Dokuz Eylül Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Hacettepe üniversitesi Blockchain Topluluğu, Medipol DAO, Başkent Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Sabancı Üniversitesi Blockchain Topluluğu, İstanbul Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Uludağ Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Çukurova Üniversitesi Blockchain Topluluğu ve TOBB ETU Blockchain Topluluğu konuşmacı olarak etkinlikte yer alacak.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Blockchain Topluluğu, Selçuk Üniversitesi Blockchain Topluluğu ve Marmara Üniversitesi Blockchain Topluluğu ise moderatör olarak zirveye katkıda bulunacak.

Ekinliğin ana çatısını oluşturacak olan bu katılımcılara ek olarak 20’den fazla şehirden 30’dan fazla öğrenci topluluğunun da misafir olarak katılım göstermesi öngörülüyor.

Ekinlikte gerçekleştirilecek olan panellere ve konuşmalara ek olarak bir BNB Chain atölyesi düzenlenmesi de planlanıyor. BTK Akademi ile ortak olarak gerçekleştirilecek atölyede merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesine ve BNB Smart Chain üzerinde akıllı kontratların oluşturulmasına odaklanılacak.

İlginizi çekebilir: Google Cloud ve Near Protocol’den Web3 Ortaklığı!

Konuya dair konuşan Web3 Teknolojileri Derneği Başkanı Buğra Ayan, bir yandan BTK Akademi’nin eğitim kaynaklarının zirvenin gerçekleştirilmesi yönündeki katkılarına değinirken, bir yandan da etkinlikte gerçekleştirilen sunumların kitaplaştırılacağını ve sektörün önde gelenlerine NFT formatında iletileceğini belirtti. Son olarak Ayan, derneğin temel hedefinin her ilde bir Web3 topluluğu oluşturulması olduğunun da altını çizdi.

Siz de 27 Ekim 2022’de Ankara’da Web3 severlerle bir araya gelmek istiyorsanız, Sürdürülebilir Web3 Zirvesi’ne bu adresten ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Web3 haberi için: Web3 Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar