Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62153.84
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3001.85
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.82
-1.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.2
-0.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Wells Fargo, Yeni Bitcoin Fonunu Başlattı

Wells Fargo, varlıklı müşterilerine sunacağı Bitcoin fonunu bugün itibarıyla başlattığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Wells Fargo, Yeni Bitcoin Fonunu Başlattı

San Francisco merkezli bankacılık devi Wells Fargo, varlıklı, zengin müşterilerine pasif olarak sunacağı bir Bitcoin fonunu bugün (19 Ağustos 2021) itibarıyla başlattığını duyurdu.

Wells Fargo yeni başlattığı Bitcoin fonu ile, müşterilerinin dolaylı olarak kripto para yatırımı yapmasını sağlayan en son dünya bankacılık devi oldu. 2 hafta kadar önce JPMorgan da kurum içi bir Bitcoin fonu başlattığını duyurmuştu. NYDIG ile ortaklaşa sunulan ve pasif olarak yönetilen fona müşteri yatırımı alınmamış, kurum içi yatırım alınmıştı.

728×90 muhabbit - Wells Fargo, Yeni Bitcoin Fonunu Başlattı300x250 muhabbit - Wells Fargo, Yeni Bitcoin Fonunu Başlattı

Wells Fargo Bitcoin Fonu Pasif Olacak!

Wells Fargo’nun mevzu bahis fonu ile alakalı olarak, konuya hâkim bir kaynağa göre, yeni fon pasif olacak. Bu da daha önce “Wells Fargo’nun aktif olarak yönetilen bir fon teklifi ile zengin yatırımcılara hitap edeceğine” dair önceki raporlar ile uyuşmamakta. Wells Fargo’nun Bitcoin fonunu aktif değil de pasif olarak yönetmesinin nedeni daha önceki raporların “beklemeye alındığını” gösteriyor olabilir.

Düzenleyici birimlerden edinilen belgelere göre Wells Fargo Bitcoin fonu konusunda yalnız değil. Daha önce de farklı Bitcoin fonlarında birlikte çalışan NYDIG ve FS Investments, Bitcoin fonu teklifi konusunda Wells Fargo ile ortaklık içerisindeler. Wells Fargo, iki kuruluş aracılığıyla satışlardan pay almakta.

Dünya Bankacılık Devlerinin Gözü Bitcoin’de!

1-2 yıl gibi kısa bir süre önce kripto para dünyasına sıcak bakmayan bankacılık devleri teker teker kripto para dünyasına giriyor. Dolaylı veyahut direkt olarak kripto para ürünlerinin kullanımı konusunda müşterileri ile iletişim hâlinde bulunmaktalar.

Sadece iletişim içinde olmayarak kripto para fonları, ETF teklifleri vererek müşterilerinin kripto para birimlerini kendi bankaları üzerinden gerçekleştirmelerinin önünü açmaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin veyahut herhangi bir kripto paranın yatırımını yaptığı için çalışanlarını işten çıkaran JPMorgan da bunlardan biri. JPMorgan son 2 yıl içerisinde kurum içi pasif Bitcoin fonu başlatacak kadar kripto para dünyasını “kabullenme” aşamasına geldi. JPMorgan CEO’su durumdan pek hoşnut olmasa da “müşterilerin istekleri” doğrultusunda kripto para dünyasına çekildiklerini ifade etmişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar