Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59999.44
2.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.1
1.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.89
0.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.8
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Whale Alert Twitter Önlemlerinden Olumsuz Etkilendi!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter saldırısı ile birlikte şirket, güvenlik protokollerini üst düzey konuma getirmiş durumda.

Clock
Paylaş
Whale Alert Twitter Önlemlerinden Olumsuz Etkilendi!

Önemli kripto para birimi işlemlerini izlemek için oluşturulmuş popüler bir hizmet olan Whale Alert, Twitter’ın saldırı karşıtı önlemlerinden olumsuz etkilendi.

Whale Alert’ün 16 Temmuz tarihinde attığı bir tweette, kripto botunun artık “Twitter tarafından alınan saldırı önlemleri nedeniyle” hiçbir kripto işlemini otomatik ya da manuel olarak tweet atamayacağını söyledi.

728×90 muhabbit - Whale Alert Twitter Önlemlerinden Olumsuz Etkilendi!300x250 muhabbit - Whale Alert Twitter Önlemlerinden Olumsuz Etkilendi!

Whale Alert, yayınlarının Telegram kanalında hala mevcut olduğunu ve Twitter’ın sorunu yakında çözeceğini umduğunu belirtti.

Whale Alert, durumun bir kaç gün içinde düzeleceğine inanıyor:

Dün gece yapılan siber saldırı, Twitter’ın, yaşadığı en büyük güvenlik ihlaliydi. Buna çözüm olarak API’ların devre dışı bırakılması gelecek hasarı önlemek için gerçekten sert bir önlemdi. Twitter mühendisleri muhtemelen bunun tekrar gerçekleşmemesi için elinden gelen her şeyi yapıyorlardır. Bu yüzden her şeyin normale dönmesinin en az birkaç gün süreceğini tahmin ediyoruz.

Kripto Topluluğu ile Bağlantı Kuran En Büyük Oluşum

Whale Alert, Twitter’ın kripto transferleri konusunda veri dağıtan en büyük kanal olduğunu söylüyor.  Ayrıca, Whale Alert’ün Twitter hesabında, Telegram hesabına nazaran çok daha fazla takipçisi var. Whale Alert’ün Twitter hesabında 280.000’den fazla takipçi bulunurken, Telegram kanalında 36.000 abone mevcut.

Whale Alert, Eylül 2018’de Twitter’a katıldıktan sonra kripto işlemleri hakkında en büyük bilgi kaynaklarından biri olarak kendini kanıtladı. Büyük ve şüpheli kripto para birimi işlemlerini canlı olarak yayınlayan Whale Alert, saldırıya uğrayan büyük küresel kripto borsalarına, araştırmalar ile katkıda bulunuyor. Whale Alert’in Telegram kanalı ise Nisan 2019 yılından beri aktif.

En Büyük Siber Saldırı

15 Temmuz tarihinde Twitter, Bitcoin dağıtımı yapıyoruz adı altında bir saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan kişiler arasında Elon Musk, Joe Biden ve Jeff Bezos gibi yüksek profilli Twitter hesapları da vardı. Ayrıca, Binance, Coinbase, Gemini, Bitfinex gibi dünyanın en büyük kripto borsaları da bu saldırıdan nasibini aldı.

Twitter, olay yaşandıktan kısa bir süre sonra, dahili sistemlere ve araçlara erişimi sınırlayarak ciddi önlemler aldı. Saldırganlar yaptıkları eylem ile birlikte 12 BTC’nin üzerinde para topladı. Konu hakkında Tron’un CEO’su Justin Sun ise, siber saldırganların başına 1 milyon dolarlık bir ödül koydu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar