BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Whale Alert Twitter Önlemlerinden Olumsuz Etkilendi!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter saldırısı ile birlikte şirket, güvenlik protokollerini üst düzey konuma getirmiş durumda.

Yayın:

-

Önemli kripto para birimi işlemlerini izlemek için oluşturulmuş popüler bir hizmet olan Whale Alert, Twitter’ın saldırı karşıtı önlemlerinden olumsuz etkilendi.

Whale Alert’ün 16 Temmuz tarihinde attığı bir tweette, kripto botunun artık “Twitter tarafından alınan saldırı önlemleri nedeniyle” hiçbir kripto işlemini otomatik ya da manuel olarak tweet atamayacağını söyledi.

Whale Alert, yayınlarının Telegram kanalında hala mevcut olduğunu ve Twitter’ın sorunu yakında çözeceğini umduğunu belirtti.

Whale Alert, durumun bir kaç gün içinde düzeleceğine inanıyor:

Dün gece yapılan siber saldırı, Twitter’ın, yaşadığı en büyük güvenlik ihlaliydi. Buna çözüm olarak API’ların devre dışı bırakılması gelecek hasarı önlemek için gerçekten sert bir önlemdi. Twitter mühendisleri muhtemelen bunun tekrar gerçekleşmemesi için elinden gelen her şeyi yapıyorlardır. Bu yüzden her şeyin normale dönmesinin en az birkaç gün süreceğini tahmin ediyoruz.

Kripto Topluluğu ile Bağlantı Kuran En Büyük Oluşum

Whale Alert, Twitter’ın kripto transferleri konusunda veri dağıtan en büyük kanal olduğunu söylüyor.  Ayrıca, Whale Alert’ün Twitter hesabında, Telegram hesabına nazaran çok daha fazla takipçisi var. Whale Alert’ün Twitter hesabında 280.000’den fazla takipçi bulunurken, Telegram kanalında 36.000 abone mevcut.

Whale Alert, Eylül 2018’de Twitter’a katıldıktan sonra kripto işlemleri hakkında en büyük bilgi kaynaklarından biri olarak kendini kanıtladı. Büyük ve şüpheli kripto para birimi işlemlerini canlı olarak yayınlayan Whale Alert, saldırıya uğrayan büyük küresel kripto borsalarına, araştırmalar ile katkıda bulunuyor. Whale Alert’in Telegram kanalı ise Nisan 2019 yılından beri aktif.

En Büyük Siber Saldırı

15 Temmuz tarihinde Twitter, Bitcoin dağıtımı yapıyoruz adı altında bir saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan kişiler arasında Elon Musk, Joe Biden ve Jeff Bezos gibi yüksek profilli Twitter hesapları da vardı. Ayrıca, Binance, Coinbase, Gemini, Bitfinex gibi dünyanın en büyük kripto borsaları da bu saldırıdan nasibini aldı.

Twitter, olay yaşandıktan kısa bir süre sonra, dahili sistemlere ve araçlara erişimi sınırlayarak ciddi önlemler aldı. Saldırganlar yaptıkları eylem ile birlikte 12 BTC’nin üzerinde para topladı. Konu hakkında Tron’un CEO’su Justin Sun ise, siber saldırganların başına 1 milyon dolarlık bir ödül koydu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin Fiyat Analizi 5.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (5.12.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugün sizler için Litecoin fiyat analizi hazırlamaya karar verdim. Litecoin de kripto piyasasının en eski ve köklü coinlerinden biri. Kriptoya adım atmış herkesin en az bir kere Litecoin alıp-sattığını tahmin ediyorum.

Litecoin LTC fiyat grafiği 5.12.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Litecoin için orta vadedeki görünümü ve destek/direnç seviyelerini önceden sıkça paylaştığım için yeniden değinmeyeceğim. Bugün daha kısa vadede inceleyeceğiz.

92 dolar bandındaki dirençten tekrar ret yedikten sonra fiyat bir alt bant olan 78 dolar bölgesindeki desteğe kadar geldi. Şu an buradan tepki almış durumda. Burada bir yapı oluştuğunu görmekteyiz. Dikkat ettiyseniz kırmızı ile bir trend çizgisi çektiğimi görmüşsünüzdür. Burada bir ters omuz baş omuz (TOBO) formasyonu var gibi görünmekte. Ancak fibonacci ölçülerine baktığımda değerler sınıra gelse de tam olarak TOBO formasyonuna uygun değil. Ancak değerler uygun olmadığından burayı es geçecek değiliz. Burayı bir düşüş trendi olarak alıp bu şekilde de trade edebiliriz.

Şu an benim aklımdaki strateji şu, kırmızı trend kırılmasıyla grafikte belirttiğim hedefleri beklemek. Stop noktası olarak trend kırılımından önceki dip noktası alınabilir.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Coinzo XRP Spark Dağıtımını Destekliyor!

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

coinzo

Kripto para borsası Coinzo, XRP tutan kullanıcılara yapılacak olan Spark Token dağıtımı destekleyeceğini duyurdu.

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

12 Aralık’ta alınacak cüzdan görüntüleri ile birlikte dağıtımı gerçekleştirilecek Spark Token, kripto para topluluğunda büyük ilgili ile karşılanmış durumda. Bu noktada XRP fiyatında da büyük bir artış yaşanırken, birçok borsa XRP dağıtımını destekleyeceğini açıklamıştı.

Coinzo da dağıtımı destekleyecek olduğunu duyurarak XRP yatırımcılarına güzel haberi vermiş bulunuyor. Coinzo dağıtım ile ilgili henüz tam detay paylaşmış değil. Önümüzdeki günlerde dağıtım ile ilgili detayları tam anlamıyla açıklayacağını belirten Coinzo ekibi, “takipte kalın” mesajı veriyor.

Siz Spark Token dağıtımından faydalanacak mısınız?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

XRP haberleri için: XRP Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.