Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66111.76
-0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.01
0.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.08
-3.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Wirex Mastercard Lisansı İle Kart Basabilecek!

Bu adım ile birlikte Wirex, Mastercard lisansı ile kart basabilecek ilk “kripto şirketi” olma ünvanını kazanmış oldu. 

Clock
Paylaş
Wirex Mastercard Lisansı İle Kart Basabilecek!

Mastercard tarafından yapılan duyuru ile birlikte Wirex’in “Mastercard” lisansı ile kart basabileceği açıkladı.

Bu adım ile birlikte Wirex, Mastercard lisansı ile kart basabilecek ilk “kripto şirketi” olma ünvanını kazanmış oldu.

728×90 muhabbit - Wirex Mastercard Lisansı İle Kart Basabilecek!300x250 muhabbit - Wirex Mastercard Lisansı İle Kart Basabilecek!

Mastercard açıklamasında genişleme kapsamında Wirex’in “principal membership” kategorisine alındığı duyurudu. Birleşik Krallık düzenleyici kurluşu FCA tarafından da onay alan şirket kripto para birimlerini otomatik olarak itibari para birimlerine çevirerek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Wirex bu adımı ile birlikte “Visa” lisansı bulunan ödeme şirketlerine rakip olabilecek. Mastercard üzerinde kripto para işlemleri sağlayan farklı şirketler de bulunuyor, ancak bu şirketler direkt olarak kripto şirketi tanımlaması içerisinde değildi. Ek olarak bu şirketler kullanıcılarının kripto yatırımı bulundurmasına izin verirken, ödeme işlemleri için itibari para birimleri bulundurmasını talep ediyordu.

Wirex ise işlem sırasında kripto para birimi bakiyelerini otomatik olarak itibari para birimlerine çevirerek anlık ödemeler sağlayabilecek.

Açıklamada işlemlerin oldukça kolay hale getirildiğini belirten Mastercard yetkilileri, diğer kripto şirketlerinin de “principal membership” aracılığı ile sisteme daha rahat bir şekilde dahil olabileceğinin altını çizmekte.

Konu ile ilgili olarak Mastercard Blockchain ve Dijital Varlıklar Başkan Yardımcısı Raj Dhamodharan şirketin, kripto endüstrisi ile birlikte çalışmak istediğini ve sektörü olgunlaştırmak adına yeni adımlar atılacağını belirtti.

Kripto şirketlerinin ödeme yöntemi olarak Mastercard ve Visa gibi şirketler aracılığı ile işlem gerçekleştirmesi sizce doğru mu? Kripto para birimleri kendi başlarına transfer edilebilir iken geleneksel şirketlerin aracılığına ihtiyaç duyması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar