Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65815.38
2.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3150.01
4.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.16
8.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.9
2.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

WOO X’e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!

WOO X, yeni ve önemli adımını duyurdu. Platforma futures özelliği ekleniyor ve futures işlemleri sıfır işlem ücretleri ile yapılabilecek.

Clock
Paylaş
WOO X’e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!

Kripto para piyasasında futures işlemleri, en çok kullanılan türev ürünleridir. Dünyanın en önemli kripto para borsalarında futures işlemler, spot işlem hacimlerini büyük ölçüde aşıyor. Futures işlemler; sona ermeyen vadeli işlem kontratlarıdır.

Piyasada futures işlemler sıklıkla yapılsa da; kullanıcılar yüksek işlem ücretleri, karmaşık kurallar ve yetersiz likidite sorunları ile mücadele etmeye devam ediyorlar. WOO X burada devreye giriyor ve futures modelini geliştirerek kullanıcılara yeni bir değer sunuyor.

728×90 muhabbit - WOO X'e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!300x250 muhabbit - WOO X'e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!
  • WOO Network WOO X ile futures özelliğini devreye alıyor.
  • WOO X’te futures işlemler spot işlemlerde olduğu gibi sıfır işlem ücreti ile yapılabilecek.
  • Sıfır işlem ücreti ödemek için 1800 adet WOO token stake etmek gerekiyor.

İlginizi çekebilir: WOO Network Nedir?

WOO Network Yenilikleri

WOO Network piyasada hali hazırda olanı aynen kopyalamaktan kaçınıyor. WOO Network’ün tüm ürünleri, kullanıcı deneyimleri düşünülerek verimi artırmak için akıllı yöntemlerle yaratılıyor. Şimdi futures özelliğinin WOO X’te nasıl tasarlandığına bakalım.

Zahmetsiz İşlemler

Spot ve futures işlemler için benzersiz bir trade deneyimi sunan WOO X; tüm kullanıcıların tek bir ekran üzerinden tüm portföyünü kontrol edebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar; spot ve futures tabloları ile işlem tercihlerine arayüzü özelleştirilebilir tek bir pencere üzerinden erişebiliyorlar. Aynı zamanda cross-margin özelliği ile varlıklar, fazla kısıtlama olmadan kaldıraçlı işlemlerde kullanılabiliyor. Risk yönetimi için ise kullanıcılar ayrıca; Vaults ile Subaccount özelliklerini kullanabilir ve varlıklarının teminat olarak kullanılmasını düzenleyebilirler.

woox 931x600 - WOO X'e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!

WOO futures’un lansmanı 20 ana akım kripto para birimi ile yapılacak. İlerleyen zamanlarda ise diğer kripto paralar platforma entegre edilecek.

Daha fazla WOO haberi için buraya bakabilirsiniz.

Sıfır İşlem Ücretleri

Şirketin ifadesine göre WOO X deneyimi, sıfır işlem ücretli olmazsa olmaz. WOO X futures modelinde, spot ve stake modeli ile aynı tarife uygulanacak. 1800 adet WOO token stake edenler için “taker” ve “maker” işlemlerinin tamamında sıfır işlem ücreti ödemesi alınacak. Ancak future işlemlerde Trade-2-Earn mekanizması şimdilik uygulanmayacak. Gelecekte ise bu değişebilir.

woox2 - WOO X'e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!

Likidite Çözümü

WOO Network platformu likidite ile ilgili yeterli güveni sağlamayı şimdiye kadar başardı. Spot marketlere kıyasla futures marketlerinde likidite olanakları daha zor oluyor çünkü her bir işlem için farklı parametreler kullanılıyor. WOO Network bu sorunları özel bir likidite havuzu oluşturarak çözüyor. Bu havuza kullanıcılar veya kuruluşlar tarafından WOO X üzerinden direk geçiş sağlanacak.

Güvenli Ticaret

Eskiden futures marketleri kullanıcılar için bir kabusa dönüşüyordu. Kullanıcılar bir anda ekranda “likidasyon” ile karşılaşabiliyorlardı. WOO Network, kullanıcılarının uzun dönemli yatırımcılar olmak istediklerinin farkında. Bundan dolayı ellerindeki varlıkları korumalılar.

WOO Network akıllı bir likidasyon yazılımı tasarladı. Kullanıcıların işlemleri kötüye doğru giderken yazılım, kullanıcı zararını minimize etmek için sıralı işlemler yapıyor; bekleyen siparişlerin kapatılması ve küçük dilimlerde likidasyon gibi.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

woox3 - WOO X'e Sıfır İşlem Ücreti ile Futures Özelliği Geliyor!

Kullanıcı Dostu Olarak Öne Çıkıyor

Basit olarak 1800 adet WOO token stake edenler için WOO X üzerinde işlemler gerçekten de sıfır ücret ile yapılabiliyor. İster bir “scalper” (kısa zamanlı al-sat yapanlar) olun, isterseniz uzun dönemli büyük bir yatırımcı olun. WOO X üzerinde işlem ücretlerini düşünmeye gerek yok. İşlem ücretlerini düşünmezken; slipaj ve güvenlik gibi sorunları da WOO X kullanıcıları için düşünüyor ve çözüyor.

Tek bir ekran üzerinden spot ve futures işlemlerin yönetilebildiği, likidite risklerinin minimize edildiği ve akıllı likidasyon yazılımı ile kullanıcıların korunduğu WOO X ile işlem yapmak daha keyifli hale geliyor.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar