Muhabbit

BITCOIN

Wrapped Bitcoin İle Ethereum Blockchain’ine Girmek Mümkün!

MakerDAO, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Ethereum ekosistemine Bitcoin götürülmesini sağlayan “Wrapped Bitcoin” i duyurdu.

Clock
Paylaş
Wrapped Bitcoin İle Ethereum Blockchain’ine Girmek Mümkün!

Maker Dao, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Ethereum ekosistemine Bitcoin götürülmesini sağlayan “Wrapped Bitcoin” i duyurdu.

Maker Dao yeni varlığı Wrapped Bitcoin kısa adıyla (wBTC) ile nasıl Ethereum Blockchain’ine girilebileceğini sosyal medya platformundan duyurdu. Kripto para kullanıcılarının Bitcoin’lerini Ethereum’a transfer etmelerini sağlayan wBTC şu anda bir ERC-20 tokeni ve ilerleyen zamanlarda platformun likiditesini büyük ölçüde arttıracağı düşünülüyor.

Maker Dao’nun DeFi platformundaki üç teminatı olan Tether (USDT), Ethereum (ETH) ve Basic Attention Token (BAT) sonrasında Wrapped Bitcoin ile Bitcoin’in de teminatları arasında yer alması bekleniyor.

Tabii ki Bitcoin’in Ethereum ekosistemine dahil edilmesinin pek de kolay olmadığını söyleyen Maker Dao yetkilileri, birçok politik ve teknolojik zorluklarla karşılaştıkları bir süreç olduğunun altını çizdi. Ancak bu zorluklara değecek bir sonuçla karşılaştıkları da aşikâr. Zorlu geçen sürecin sonunda wBTC Ethereum’da kullanılabilen ve DAI oluşturulabilen bir varlık hâline getirildi.

Maker Dao wrapped bitcoin - Wrapped Bitcoin İle Ethereum Blockchain'ine Girmek Mümkün!

Peki Nasıl Gerçekleşecek?

Bitcoin’in Ethereum Blockchain’ine katılması için beş adımdan oluşan bir işlemler dizisi yapılması gerekiyor.

  1. Bitcoin yatırımcısı önce CoinList’e giriş yapmalı
  2. KYC gerekliliklerini karşılamalı
  3. BTC’den wBTC’ye dönüşüm yapılmalı
  4. Cüzdanda birtakım işlemler gerçekleştirmeli
  5. Son adımda da artık yeni DAI için kullanabilecek.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar