Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63590.14
2.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3479.46
1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.43
-3.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

XRP, Dördüncü En Büyük Kripto Para Ünvanını Polkadot’a Kaptırdı!

Polkadot piyasa değeri açısından XRP’yi geçerek 4. sıraya yerleşti.

Clock
Paylaş
XRP, Dördüncü En Büyük Kripto Para Ünvanını Polkadot’a Kaptırdı!

Kripto para piyasasında halihazırda devam eden yükseliş döneminde Polkadot‘un DOT token’ı bu yükselişe ayak uydurarak büyük fiyat hareketleri yaşıyor.

Önde gelen kripto para analitik sitesi Coingecko’dan alınan verilere göre, DOT, son 24 saatte %28‘lik büyük bir yükselişin ardından Ripple’ın XRP’sini piyasa değeri açısından geçmeyi başardı. Bu durum, onu piyasa değerine göre yeni dördüncü en büyük kripto para birimi haline getirdi.

Binance BannerBinance Banner

Polkadot

Haberin yazıldığı an itibariyle $DOT 14.12 dolar fiyatından işlem görmeye devam ediyor. Hafif geri çekilmeden önce ise $14.95 seviyelerine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Bunun yanında yaşanan bu fiyat hareketi Polkadot’un piyasa değerini de 13,5 milyar dolara çıkarmış oldu.

XRP ise son 24 saat içindeki fiyat hareketleri incelendiğinde % 2’lik bir düşüş yaşamış görünüyor. Gün içinde yaşadığı kısa süreli hareketlilik ise XRP’nin 0,30 $ ‘ın üzerine çıkarmak için yeterli olmadı. Piyasa değeri açısından bakılacak olursa da şu anda 13,3 milyar dolar ile DOT’un hemen altında beşinci sırada yer alıyor.

Polkadot, bilindiği üzere bir dizi ‘parachain‘e sahip olan ve bir blockchain çerçevesi olan ‘Substrate’ adlı kendi teknolojisi üzerinde çalışan çok zincirli bir protokoldür. Platform tamamen birlikte çalışabilir, diğer blok zincirlerinin ağa bir yan zincir olarak bağlanmasına izin veren ve saniyede binlerce işlemi işleme yeteneğine sahip olan blok zinciri protokolü olarak biliniyor. Polkadot’un sahip olduğu bu özellikleri onu sektörde ‘Ethereum katili‘ olarak adlandırılan bir kitle de oluşturmuş durumda.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar