Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68531.53
-0.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3914
4.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.88
-2.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.1
0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Yam Finance, Protokole Yapılan Yönetim Saldırısını Engellediğini Duyurdu!

Clock
Paylaş
Yam Finance, Protokole Yapılan Yönetim Saldırısını Engellediğini Duyurdu!

Yam Finance, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Yam Finance’ın, rezervlerinin kontrolünü bilinmeyen bir üçüncü tarafa devretmek için tasarlanmış kötü niyetli bir yönetişim saldırısını engellediğini söyledi.

Yam DAO tarafından yayımlanan bir rapora göre, saldırı 7 Temmuz 2022 tarihinde başlatıldı, ancak bu girişim iki gün sonra tespit edildi. Saldırgan, dahili işlemler aracılığıyla bir yönetişim önerisi sunarak topluluk üyelerinin fark etmesini zorlaştırdı.

Bu kötü niyetli girişim, Yam’ın rezervlerinin kontrolünü saldırgan tarafından kontrol edilen bir cüzdan adresine aktarmak için tasarlanmış doğrulanmamış bir sözleşmeyi içeriyordu. Saldırgan, Yam Finans ekibi tarafından durdurulmadan önce kabul edilme tehlikesi bulunan teklif için başlangıçta yeterli çoğunluk elde edebildi.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

DeepDAO’dan alınan verilere göre, saldırı başarılı olsaydı, şu anda 3.1 milyon dolar değerinde kripto varlığa sahip olan Yam Finance rezervini boşaltabilecekti.

saldiri 1200x600 - Yam Finance, Protokole Yapılan Yönetim Saldırısını Engellediğini Duyurdu!

Yam Finance açıklamasında, saldırının Aralık 2021’de yapılan başka bir girişime benzediğini söyledi.

Yeni Oylama Teklifi Sunuldu

Kısa süre önce yapılan saldırı, Yam ekosistemi içinde, yine projenin rezervi ilgili olan başka bir yönetişim mücadelesinin ardından gelmiş oldu. Sorunun, projenin rezervini orantılı bir şekilde geri alınabilir hale getirmeyi amaçlayan bir başka tartışmalı yönetişim oyu olduğu belirtiliyor.

İlk anlık oylama %54’ün üzerinde bir çoğunlukla geçse de, şimdi sürecin yeniden yapılması için yeni çağrılar yapılıyor. Bazı topluluk üyeleri, orijinal sürecin olağan yönetişim prosedürlerinden geçmediğini iddia ederek yeniden oylama için yeni bir teklif sundu.

Yam Finance, 2020 yazındaki gerçekleşen DeFi patlamasında ortaya çıkan projelerden biriydi. Başlangıçta bir stablecoin protokolü olan proje, meydana gelen büyük bir hatanın ardından bir DeFi merkezi haline geldi. 

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar