Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67456
1.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3515.19
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.35
11.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.7
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Yatırım Şirketi Motley Fool Bitcoin Yatırımını Duyurdu!

Şirket uzun vadede Bitcoin’den umutlu.

Clock
Paylaş
Yatırım Şirketi Motley Fool Bitcoin Yatırımını Duyurdu!

ABD merkezli ünlü finans ve yatırım danışmanlığı firması Motley Fool, ilk kripto para birimi yatırımını duyurdu. Firma, 500.000 dolara çıkacağı beklentisiyle Bitcoin’e 5 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. 

728×90 muhabbit - Yatırım Şirketi Motley Fool Bitcoin Yatırımını Duyurdu!300x250 muhabbit - Yatırım Şirketi Motley Fool Bitcoin Yatırımını Duyurdu!

Motley Fool, en büyük dijital varlık olan Bitcoin’e yatırım yapma kararlarının ardındaki üç temel nedeni öne sürerek sosya medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin uzun vadede altından daha iyi bir değer deposu olacak; işlemler için bir araç olma potansiyeline sahiptir ve enflasyona karşı etkili bir korunma yaratır.”

Bir blog gönderisine göre, firma kendi yatırımından ayrı olarak, yatırımcılarına gerçek para portföyü aracılığıyla Bitcoin satın almalarını sunacak. Çünkü şirket önerdiği 40 varlıktan birinin önümüzdeki 15 yılda % 1.000 getiri sağlayacağını tahmin ediyor.

Firma, kısa vadede Bitcoin’in oynaklığı konusunda kısa vadede endişeleri olduğunu ifade etse de Bitcoin yatırımlarının uzun vadede mevcut seviyelerden 10 kat potansiyel artış beklediklerini belirtti. Şirketin öngörüsü gerçekleşirse, önümüzdeki 15 yıl içinde Bitcoin’in 500.000 doları geçmesi bekleniyor. Şirket ayrıca konuyla ilgili “Bitcoin’e giden yolumuz olarak aşırı fiyatlı ETF’ler satın almıyoruz. Doğrudan Bitcoin satın alıyoruz.” açıklamasında da bulundu.

Motley Fool, dev şirketlerin ardından Bitcoin trenine atlayan kurumlar arasına girmiş oldu. Bilindiği üzere yakın zaman önce Tesla‘nın 1.5 milyar dolarlık devasa bir Bitcoin yatırımı açıklamasından sonra MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin satın almak için 600 milyon dolarlık sermaye artışı açıklaması yapmıştı. Ayrıca MicroStrategy’nin Bitcoin devi olduğu da biliniyor. Hatta şirket şu anda 70.784 BTC’ye sahip.

Görünen o ki Bitcoin’in yaşamış olduğu bu satın alma ve yükseliş trendi bir süre daha devam edecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar