Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66389.05
-5.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3183.01
-9.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.02
-18.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $571.8
-6.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yayımlanan Bir Rapora Göre, Bitcoin’in Benimsenmesi Artmaya Devam Edecek!

Rapora göre, küresel anlamda Bitcoin’in benimsenmesinin 2030 yılına kadar %10’a ulaşması bekleniyor.

Clock
Paylaş
Yayımlanan Bir Rapora Göre, Bitcoin’in Benimsenmesi Artmaya Devam Edecek!

Yayımlanan bir rapora göre, Bitcoin’in benimsenmesi, otomobiller ve elektrik enerjisi gibi geçmişteki yıkıcı teknolojilerin benimsenmesinden daha hızlı gerçekleşebilir. Ayrıca rapora göre, küresel anlamda Bitcoin’in benimsenmesinin 2030 yılına kadar %10′a ulaşması bekleniyor.

728×90 muhabbit - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Bitcoin'in Benimsenmesi Artmaya Devam Edecek!300x250 muhabbit - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Bitcoin'in Benimsenmesi Artmaya Devam Edecek!

Blockware Intelligence tarafından hazırlanan raporda, 2009 yılından itibaren Bitcoin’in benimsenmesindeki büyüme oranın her geçen gün arttığı belirtiliyor. Rapor, geçmiş teknoloji benimseme eğrilerinin ortalama ve ağırlıklı ortalamasının yanı sıra Bitcoin’in benimsenme büyüme oranının kullanıldığını ortaya koyuyor. Bu kapsamda da Net Varlık Büyümesinin Kümülatif Toplamı adlı bir metriğe göre küresel Bitcoin benimsemesinin 2030 yılında %10’u geçeceği tahmin ediliyor.

bitcoin - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Bitcoin'in Benimsenmesi Artmaya Devam Edecek!

Bitcoin madenciliği ve blok zinciri altyapı şirketi olan Blockware Solutions’ın araştırma kolu olan Blockware Intelligence, benimseme konusunda iyimser olunması gerektiğini belirtiyor.

bitcoin2 - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Bitcoin'in Benimsenmesi Artmaya Devam Edecek!

“Tüketici açısından bakıldığında, geçmiş teknolojilerin bunları benimsemek için kolaylık/verimlilik ile ilgili teşvikleri vardı: otomobilleri benimsemek at ve arabayı yakınlaştırmanıza izin verdi, cep telefonunu benimsemek ise sabit hatlara bağlı kalmadan arama yapmanızı sağladı. Bitcoin ile doğrudan finansal olarak teşvik edilen benimseme, herkesin en iyi tepkisinin Bitcoin’i benimsemek olduğu bir oyun teorisi yaratıyor.”

İnternet, akıllı telefonlar ve sosyal medya gibi Bitcoin de ağ etkisi olarak bilinen teknolojiyi benimseyen daha fazla insandan faydalanıyor.

“Twitter’daki tek kullanıcı siz olsaydınız, bunun bir değeri olur muydu? Olmaz. Daha fazla kullanıcı bu teknolojileri daha değerli kılıyor.”

Ancak Blockware raporunun yazarları, benimsenme oranını tahmin etmek için kullanılan modelin bu aşamada yalnızca kavramsal olduğunu vurguluyor. Yani bunun ne yatırım tavsiyesi ne de kısa vadeli bir ticaret aracı olarak kullanılmayacağını belirtiyor. Yine de genel eğilimin Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesinin gelecekte önemli ölçüde artacağı ve dolayısıyla fiyatlanacağı konusunda yüksek bir olasılık bulunduğu dile getiriliyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar