Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64245.99
-0.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505.79
-0.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.42
-0.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.2
-0.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Yayımlanan Bir Rapora Göre, Çin, Metaverse Alanında Lider Ülke Olacak!

Metaverse alanına olan ilgi dünya genelinde azalmaya başlamış olsa da Çin’in bu alanda sektör lideri olma yönündeki çalışmaları devam ediyor.

Clock
Paylaş
Yayımlanan Bir Rapora Göre, Çin, Metaverse Alanında Lider Ülke Olacak!

Metaverse alanına olan ilgi dünya genelinde azalmaya başlamış olsa da Çin’in bu alanda sektör lideri olma yönündeki çalışmaları devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak araştırma yapan, küresel danışmanlık ve veri analizi şirketi Globaldata, Çin’in 2023 yılında metaverse teknolojisinde lider konumda olacağını belirtiyor. Şirket tarafından yayımlanan raporda, yapay zeka (AI), sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) gibi teknolojilerin geliştirilmesi ile Çin’in, metaverse alanında merkez bir ülke olacağı belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Çin, Metaverse Alanında Lider Ülke Olacak!300x250 muhabbit - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Çin, Metaverse Alanında Lider Ülke Olacak!

Bilindiği üzere metaverse alanı, geçtiğimiz yılların en popüler konularından biri haline gelmişti. Hatta, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in, 2021 yılında şirketin adını Meta olarak yeniden markalaştırması ile birlikte metaverse alanı popülerliğini artırmıştı.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bu gelişmelerin ardından beklenen istikrarı sürdüremeyen metaverse alanı, Çin’in atılımları ile birlikte yeniden gündeme gelecek gibi görünüyor.

Globaldata raporunda, Çin’in, metaverse alanındaki aksesuar teknolojilerini geliştirmesinin, ülkeyi bu alanda bir merkez haline getirebileceği belirtiliyor.

“Çin’in, VR, AR, AI ve 6G’ye yönelik artan ilgisi, batıdaki ilerlemeleri geride bırakmayı ve Çin’i metaverse için küresel bir merkez olarak konumlandırmayı hedeflediğini gösteriyor.”

Tüm bunların yanında şirket, Çin’in, ekonomik kalkınmasını artırmak için sanal gerçekliğe ve yapay zekaya yatırım yapmaya devam edeceğini gösteren bulgular olduğunu belirtiyor. Çalışmalarını örnekler ile sürdüren Globaldata, Şangay ve Zhejiang’ın da bulunduğu birkaç Çin eyaletinin, metaverse alanında merkez olma planlarını çoktan sunduklarını belirtiyor.

Çin Metaverse’ü Geliştirmek İstiyor

Halihazırda metaverse konusu genellikle yazılım ve donanımla bağdaştırılırken, Çin’in bu durumu daha da genişleterek, metaverse teknolojisinin tüm süreçlerine dair geliştirme gösterebileceği üzerine duruluyor.

metaverse1 01 1200x600 - Yayımlanan Bir Rapora Göre, Çin, Metaverse Alanında Lider Ülke Olacak!

Hatırlanacağı üzere, Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı kısa bir süre önce, sanal gerçeklik ve metaverse teknolojisinin endüstriyel süreçlere uygulanması hakkında bir rapor yayımladı. Yayımlanan bu rapora da atıfta bulunan Globaldata, metaverse’ün, diğer teknolojilerden daha fazla ilgi göreceğini belirtiyor.

“Çin’in metaverse ile ilgili teknolojiye yaptığı yatırımlar, sosyal medya, oyun oynama veya e-ticaret gibi mevcut tek seferlik deneyimlere kıyasla metaverse’ün asıl değeri üzerine oluyor.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar