Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60929.99
-0.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3312.24
-0.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.1
0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.1
-3.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yeni Zelandalı Risk Sermayesi Şirketi, Web3 ve Kripto Para Odaklı Projelere Özel Bir Fon Oluşturuyor!

Yeni Zelanda merkezli risk sermayesi şirketi Global From Day 1 (GD1) 5 milyon dolar değerinde kripto para ve Web3 odaklı, yerel startup’ları destekleyecek bir risk sermayesi fonu kurduğunu duyurdu.

Clock
Paylaş
Yeni Zelandalı Risk Sermayesi Şirketi, Web3 ve Kripto Para Odaklı Projelere Özel Bir Fon Oluşturuyor!

Yeni Zelanda merkezli risk sermayesi şirketi Global From Day 1 (GD1) 5 milyon dolar değerinde kripto para ve Web3 odaklı yerel girişimleri destekleyecek bir risk sermayesi fonu kurduğunu duyurdu. Fonun tohum öncesi aşamadan Seri A yatırımlarına uzanan bir aralıkta DeFi, DAO, NFT ve Web3 sektörlerinde yer alan şirketleri desteklemesi hedefleniyor.

Binance BannerBinance Banner

Fon, kripto para ve Web3 uzmanı olan Nawaz Ahmed tarafından idare edilecek. Şirketin ortak yöneticisi olan Vignesh Kumar, Ahmed’den beklentilerini şu sözlerle ifade etti:

“GD1 olarak hedeflerimizden biri her zaman yeni ve çeşitli odak noktaları belirlemek, farklı ve ilginç deneyimlere sahip bireyleri bünyemize katarak veri tabanımızı sürekli olarak genişletmek oldu. Bu nedenle Nawaz GD1 ekibine katıldığı ve Web3, kripto para stratejimizi belirleyeceği için çok mutluyuz.”

Kumar, aynı zamanda Nawaz’ın çalışmalarının GD1’e fonun “Web3’nin üzerine inşa edildiği izinsiz inovasyon kavramı etrafındaki tezini” test etmek yönünde elzem bir platform sağladığının da altını çizdi.

Yeni Zelandalı şirketin açıklamalarına göre fonun ilk kapanışının Haziran 2022 tarihinde gerçekleşmesi hedefleniyor.

Global From Day 1
Global From Day 1

Yeni Zelandalı Girişimciler Yerel Sermaye Fonlarındansa Dış Kaynaklara Yöneliyor

Ahmed ise yerel girişimlerin sadece denizaşırı kaynaklardan sermaye arayışına girmesinden bahsetti.

“Geçmişte bu sektörde yer alan, önde gelen Yeni Zelanda şirketleri global düzeyse sermaye edinmekte hiçbir zorluk çekmiyordu ve yerel yatırıma herhangi bir ihtiyaç duymuyordu. Ancak bana göre bu gerçeklik aslında Yeni Zelanda temelli fonlar için kaçırılmış bir fırsat. Bu nedenle biz, GD1 olarak, yerel yatırımdaki bu potansiyeli ilk keşfeden şirket olmayı hedefliyoruz.”

Ahmed, geçtiğimiz birkaç senede metaverse, Web3 ve kripto para odaklı olan pek çok yeni ve yerel fonun filizlendiğinin altını çizdi. Ancak, oyunla ilgili yatırımlarda uzmanlaşmış bir risk sermayesi firması olan Griffin Gaming Partners gibi bazı küresel gruplar söz konusu yerel fonlardan çok daha büyük fonlar başlatarak yerel yatırımların önünü kesti.

İlginizi çekebilir: Yeni Zelanda CBDC Potansiyelini Araştıracak!

9 Mart 2022’de yayımlanan verilere göre, Griffin Gaming Partners yalnızca Web3 ve blockchain projeleri için 750 milyon dolar değerinde bir fon ayırdı. 2022 senesinin başında Electric Capital’den gelen açıklamalar ise platformun kripto para girişimlerini desteklemek ve token alımı yapmak için 1 milyar dolar değerinde bir fon topladığını duyurmuştu. Son olarak Dragonfly Capital, aşırı talep sonucunda fonunu 650 milyon dolar değerinde kapattı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar