Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65111.99
-0.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3546.41
0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.91
0.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.1
0.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Yerli Kripto Para Borsası Bitrota’nın Sahibi Tutuklandı!

Bitrota isimli kripto para borsasının sahiplerinden K.A., bugün İstanbul’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Clock
Paylaş
Yerli Kripto Para Borsası Bitrota’nın Sahibi Tutuklandı!

Sözcü Gazetesi’nin yaptığı habere göre, bugün yerli kripto para borsası Bitrota’nın sahibinin tutuklandığı ifade edildi.

“Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlamaları ile Bitrota’nın sahiplerinden K.A. Antalya’da gözaltına alınmıştı. İstanbul’a getirilen K.A., emniyete götürüldü.

728×90 muhabbit - Yerli Kripto Para Borsası Bitrota'nın Sahibi Tutuklandı!300x250 muhabbit - Yerli Kripto Para Borsası Bitrota'nın Sahibi Tutuklandı!

Emniyetin Ardından Gelen Tutuklama Kararı

Bitrota’nın sahibi K.A., emniyetteki işlemlerin ardından Kartal Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi ve savcıya ifade verdi. Savcılık, şüpheli K.A. için yukarıda ifade edilen suçlardan ötürü tutuklama talebinde bulundu ve hakimliğe sevk etti.

Şüpheli K.A. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde, “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Mağdurların Avukatı, Dolandırıcılık Olayını Şema ile Anlatmıştı

Bursa’da kurulu Bitrota isimli kripto para borsasından dolayı mağduriyet yaşadığını ifade eden 15 kişi, savcılığa başvuruda bulunmuştu. Arife Tuğba Çetinkaya, mağdurların avukatı olarak görevi üstlenmiş ve şüphelilerin dolandırıcılık ilişkilerini çizdiği şema ile anlatmıştı.

Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, şüphelilerin uyguladıkları yöntemi anlatırken farklı isimlerde kripto paralar ve borsalar kurduklarını ifade etmiş ve mağdurlara ait toplam zararın 1 milyar liraya vardığını söylemişti.

Mağdurların suç duyurusu sonucunda 2 gün önce Antalya’da göz altına alınan şüpheli K.A., bugün İstanbul’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Daha öncesinde de hepimizin bildiği gibi buna benzer vakalar Türkiye’de yaşanmıştı. Thodex kripto para borsası ile ilgili soruşturmaların hala devam etmekte olduğu biliniyor.

Thodex ile ilgili daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar