Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66984
-5.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3225.77
-8.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.53
-17.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $582
-5.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yılın En Çok Geçiş Yapan Sürücü Ödülü Belli Oldu!

Crypto.com ödülünün sahibi Sebastian Vettel oldu!

Clock
Paylaş
Yılın En Çok Geçiş Yapan Sürücü Ödülü Belli Oldu!

2021 Formula 1 sezonunun sona ermesi ile birlikte, Crypto.com’un verdiği “yılın en çok geçiş yapan sürücüsü” ödülünün sahibi de belli oldu.

İlginç sahnelere ve yüksek rekabete sahip olan 2021 sezonunda bu ödülün sahibi, 4 kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel oldu. Bildiğiniz üzere Vettel, bu sezondan itibaren Aston Martin pilotu olmuştu.

728×90 muhabbit - Yılın En Çok Geçiş Yapan Sürücü Ödülü Belli Oldu!300x250 muhabbit - Yılın En Çok Geçiş Yapan Sürücü Ödülü Belli Oldu!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Crypto.com, Formula 1 ile ana sponsorluk anlaşması imzalayarak spora yeni bir sürücü ödülü katmıştı.

Genellikle Formula 1 bünyesinde yer alan ana sponsorlar, kendi ödüllerini tasarlayarak yıl boyunca belli başlı kriterlere uygun ödüller dağıtıyor. Örnek vermek gerekirse bir diğer ana sponsor olan Pirelli, bir yılda en çok pole pozisyonu alan pilota ödül veriyor. Ayrıca DHL, yıl boyunca en hızlı pitstop yapan takımlara ödül veriyor.

Crypto.com’un en çok geçiş yapan pilot ödülü, sezon boyunca toplamda 132 geçiş yapan Sebastian Vettel’in oldu. Vettel’in yanı sıra 128 geçişle iki kez dünya şampiyonu Alonso, bu mücadeleyi ikinci sırada, Scuderia Ferrari’nin son şampiyonu Kimi Räikkönen ise 127 geçiş ile mücadeleyi üçüncü sırada tamamladı.

sebastian vettel 600x600 - Yılın En Çok Geçiş Yapan Sürücü Ödülü Belli Oldu!
Yılın En Çok Geçiş Yapan Sürücü Ödülü Sebastian Vettel’in Oldu

Sezonun Şampiyonu Max Verstappen

Yüksek tansiyonlu geçen 2021 sezonunun son yarışlarında Lewis Hamilton ile yaşadığı destansı mücadelenin sonunda gülen isim Max Verstappen oldu. 24 yaşındaki genç pilot, Red Bull Racing ile ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Bunun yanı sıra Crypto.com Formula 1’in ilk defa denediği bir formatın da ana sponsoru. Geçtiğimiz sezonda “sprint” yarış formatını deneyen organizasyon, yıl içinde üç kez bu formatı başarıyla gerçekleştirdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar