Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69728.68
-0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3826
2.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.8
-3.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615
-1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Yuga Labs’a Toplu Dava Açıldı!

Yuga Labs, masum yatırımcıların paralarını mı aldı?

Clock
Paylaş
Yuga Labs’a Toplu Dava Açıldı!

Hukuk firması Scott+Scott, 21 Temmuz 2022 Perşembe günü yaptığı duyuruda, Yuga Labs’a, ürünlerinin fiyatlarını şişirdiği için toplu dava açıldığını açıkladı.

Açılan davada Yuga Labs’ın, BAYC NFT’lerinin ve kripto parası APE coin’in fiyatını şişirmek için ünlü isimleri destekçi olarak kullandığı iddia ediliyor. Ayrıca Yuga Labs’ın büyük yatırım getirisi şansı ile masum yatırımcıları projeye çektiği de iddialar arasında yer alıyor.

728×90 muhabbit - Yuga Labs'a Toplu Dava Açıldı!300x250 muhabbit - Yuga Labs'a Toplu Dava Açıldı!

Yapılan açıklamada ayrıca şunlar belirtildi:

“Milyonlarca dolarlık “yanlış tanıtılmış” NFT’leri sattıktan sonra Yuga Labs, daha fazla yatırımcının parasını almak için APE coin’i çıkardı. Yatırımcılara lanse edilen büyümenin tamamen devam eden promosyonlardan kaynaklı olduğu ortaya çıktıktan sonra, yatırımcıların elinde 28 Nisan 2022 tarihinde şişirilmiş fiyattan %87 kayıp yaşayan coinler kaldı.”

Bored Ape Yacht Club BAYC ApeCoin 1200x600 - Yuga Labs'a Toplu Dava Açıldı!

Avukatlık şirketi şu anda 2022 yılı Nisan ve Haziran aylarında BAYC NFT’lerinden ve APE coin’den zarar gören yatırımcıları arıyor. Bu zaman dilimi içerisinde APE coin fiyatı 26,70 dolardan %82,5 düşerek 4,66 dolara kadar düşmüştü. NFT fiyatları ise 151,5 ETH’den 92,9 ETH’ye kadar düşmüştü.

Twitter kullanıcıları Yuga Labs’a açılan davayı eleştirdi

Twitter üzerinden yapılan yorumlarda ise açılan dava “saçmalık” olan nitelendirildi. Twitter üzerinde bazı kullanıcılar, davacılar için “En tepeden aldılar ve Yuga Labs ürünlerinin ellerinde kalmasını kabul edemiyorlar!” şeklinde yorumlar yaptı.

Açılanan dava mahkemeye taşınırsa Scott+Scott şirketinin, Yuga Labs’ın ve ünlü destekçilerinin ücretli reklam yaptığına dair kanıtları yasal olarak mahkemeye sunması gerekecek. Ayrıca şirket iddia ettiği Yuga Labs’ın fiyat yükseltme ve düşürme olaylarını kanıtlaması gerekecek ki projelerin gücü göz önüne alındığında bunun biraz zor olacağı düşünülüyor.

Ancak avukatlık şirketi, APE coin ve BAYC NFT’leri kayıt dışı menkul kıymetler kategorisi altında yatırım sözleşmeleri olduğunu söyleyerek mahkemede ürünleri tehdit edebilir.

Yuga Labs şirketi ise açılan dava hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Daha Fazla NFT Haberleri için: NFT Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar