Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67126.01
0.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.72
-0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.29
9.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.9
0.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yüksek Profilli Yatırımcılar Piyasayı Yorumladı! Dibi Gördük Mü?

Hangi yatırımcı piyasayı fırsat olarak görüyor hangisi felaket hazırlığında?

Clock
Paylaş
Yüksek Profilli Yatırımcılar Piyasayı Yorumladı! Dibi Gördük Mü?

Piyasanın hızlı düşmesi sonrası yüksek profilli yatırımcılar ikiye ayrıldı. Yüksek profilli bazı yatırımcılara göre piyasa dibi gördü yani tam olarak satın alma zamanı! Tabii bu düşünceye katılmayanlar da var. Onlara göre de Bitcoin fiyatı belirlenen destek seviyelerinin altına düşerse, sonuç felaket olabilir!

728×90 muhabbit - Yüksek Profilli Yatırımcılar Piyasayı Yorumladı! Dibi Gördük Mü?300x250 muhabbit - Yüksek Profilli Yatırımcılar Piyasayı Yorumladı! Dibi Gördük Mü?

Dijital Varlık Ticaret Bankası Galaxy Digital Holdings’in Kurucusu, Başkanı ve CEO’su milyarder Mike Novogratz, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü katıldığı bir konferansta kripto paraların dibi görmek üzere olduğunu söyledi. Borsaların daha da düşeceğini belirten Novogratz şu açıklamalarda bulundu:

“Bana göre Ethereum’un 1.000 dolar olması gerekiyor ve şu anda 1.200 dolar. Bitcoin’in ise 20.000 dolar olması gerekiyor o da şu anda 23.000 dolar seviyelerinde. Bu yüzden kripto parada dibi görmek üzereyiz. Hisse senetlerinde ise %15 ila %20 arasında bir düşüş daha yaşanacak.”

Novogratz şu an için beklemenin daha mantıklı olacağını, piyasanın daha da düşebileceğini dile getirdi. Novogratz şu açıklamasında şunları da söyledi:

“FED’in şu anki ekonomiye nasıl tepki vereceğini görene kadar, çok fazla sermaye dağıtmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum.”

Makro Yatırımcı Raoul Pal’ın Yorumu

Eski Goldman Sachs Yöneticisi ve Makro Yatırımcı Raoul Pal, piyasadaki düşüşü portföyüne ekleme yapmak için bir fırsat olarak gördüğünü açıkladı. Twitter üzerinden açıklama yapan Pal, “Satın alma bölgesinin içindeyiz!” dedi.

Raoul Pal - Yüksek Profilli Yatırımcılar Piyasayı Yorumladı! Dibi Gördük Mü?
Bitcoin spekülatörünün BTC mal varlığı herkesi şaşırttı.

Bitcoin’in haftalık Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre şu ana kadar en düşük seviye olan 28’e yaklaştığını belirten Pal, yakın zamanda hareketlenmenin geleceğini düşündüğünü ifade etti. Olası bir senaryoda yükselmenin 1 veya 2 yıl sürebileceğini de dile getiren yatırımcı, kendi portföyünü önümüzdeki haftadan itibaren artıracağını açıkladı.

Pal ayrıca uzun vadeli hedeflerde %60’lık düşüşlerin normal olduğunu açıkladı.

RSI, yatırımcılar tarafından fiyat değişikliklerinin hızını ve büyüklüğünü ölçmek için kullanılan ve aşırı alım veya aşırı satım koşullarını gösterebilen bir metriktir. Investopedia’ya göre, 30 veya altındaki bir RSI okunması aşırı satım ve değer düşüklüğüne uğramış bir durumu gösteriyor.

Bitmex’in Kurucu Ortağı Arthur Hayes’in Yorumu

Bitmex’in Kurucu Ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada wBTC ve ETH verilerine bakıldığında, likidasyonların çoğunun bittiğini belirtti. Ancak Hayes, BTC destek seviyesi 20.000 doların kırılmasının da muhtemel olduğunu ve bu olursa “spot piyasalarda büyük satış baskısı” yaşanacağını yazdı.

Skybridge Capital’in Kurucusu Anthony Scaramucci’nin Yorumu

Skybridge Capital’in Kurucusu Anthony Scaramucci, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü CNBC’nin Squawk Box televizyon programına katıldı. Burada piyasa hakkında konuşan Scaramucci, yatırımcıların kripto para çöküşünde disiplinli kalmaları gerektiğini söyledi. Scaramucci, kendisinin de portföyüne Bitcoin ve Ethereum eklemeye devam ettiğini açıkladı ve konu hakkında şunları söyledi:

Anthony Scaramucci Muhabbit - Yüksek Profilli Yatırımcılar Piyasayı Yorumladı! Dibi Gördük Mü?
Anthony-Scaramucci-Muhabbit

“Fonumuza gelen artımlı nakit ile daha fazla Bitcoin ve Ethereum satın aldık. Doğruyu söylemek gerekirse, ileride insanlar bu çöküşe bakacak ve “Keşke Bitcoin almak için daha fazla param olsaydı!” diyecekler.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar