Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64711.28
1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3102.41
1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.61
4.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.9
1.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Yunanistan Vinnik’i Bu Kez Fransa’ya İade Ediyor!

Yunanistan, kapatılan kripto para borsası BTC-e’nin eski yöneticisi Rus Alexander Vinnik’i Rusya’ya değil de Fransa’ya iade etme kararı aldı.

Clock
Paylaş
Yunanistan Vinnik’i Bu Kez Fransa’ya İade Ediyor!

Yunanistan, kapatılan kripto para borsası BTC-e’nin eski yöneticisi Rus Alexander Vinnik ‘i Rusya’ya değil de Fransa’ya iade etme kararı aldı.

Greek Reporter haberi 23 Ocak’ta yayınlarken Rus Haber Ajansı TASS Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov’un protestosunu yayınladı;

728×90 muhabbit - Yunanistan Vinnik'i Bu Kez Fransa'ya İade Ediyor!300x250 muhabbit - Yunanistan Vinnik'i Bu Kez Fransa'ya İade Ediyor!

“Rusya’ya değil de Fransa’ya teslim edilmesi haklı bir gerekçe gösterilmediği takdirde kabul edilemez. Ailesi perişan, sağlığı ve en basit yaşama hakkı ihlal edildi. Yunanistan tutuklularını insani bir ortamda tutmakla yükümlü.”

Vinnik ne ile suçlanmıştı?

Vinnik ilk olarak 2017’de ABD’de kripto para borsası Mt. Gox’a düzenlenen siber saldırının arkasındaki hacker grubuyla doğrudan ilişkisi olduğu şüphesiyle suçlanmıştı. 2018’in Temmuz’unda ise 4 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) ile para aklayan bir gruba liderlik ettiği iddiasıyla Yunanistan tatilinde polis tarafından tutuklanmıştı.

2018 Eylül’ünde Rusya’ya iade edilmesi karar verilmişti ancak sonrasında mahkeme bu kararı bozarak Fransa’ya iade edilmesi gerektiğine karar verdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar