Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67497.68
1.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3516.39
0.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.39
11.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.2
1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Zcash Algoritmasını Değiştireceğini Duyurdu!

Zcash için önemli bir karar verildi.

Clock
Paylaş
Zcash Algoritmasını Değiştireceğini Duyurdu!

Geçtiğimiz Cuma günü (19.11.2021) Zcash Network’ün geliştiricisi Electric Coin Company (ECC) ağının, Proof-of-Stake algoritmasına geçeceğini açıkladı.

Ayrıca ECC, kendilerine ait resmi bir kripto para cüzdanı çıkarmayı başlatmayı planladıklarını ve bu cüzdan ile zincirler arası çalışabilirliğine odaklanacaklarını belirtti.

728×90 muhabbit - Zcash Algoritmasını Değiştireceğini Duyurdu!300x250 muhabbit - Zcash Algoritmasını Değiştireceğini Duyurdu!

İlginizi çekebilir: Gizlilik Tokenları Nedir?

Zcash, Proof of Work algoritmasından; Proof of Stake algoritmasına geçme kararını geçtiğimiz günlerde aldı. 19 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan bir blog gönderisinde ECC, ağın önümüzdeki üç yıl içinde PoS algoritmasına geçeceğini ve ECC PoS’a geçişin, ZEC için oldukça yararlı olacağına inanılıyor.

Zcash Karbon Ayak İzini Azaltacak!

Ayrıca ECC, Zcash’in PoS algoritmasına geçmesi durumunda, karbon ayak izinin azalacağını da düşünüyor. Bildiğiniz gibi 2021 yılı boyunca PoW algoritmasını kullanan kripto paralar, enerji tüketimleri sebebiyle birçok eleştirinin odak noktası olmuştu.

ECC, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Zamanımızı doğru bir şekilde değerlendirebilirsek, PoS algoritmasına üç yıl içinde geçebiliriz.

Bu gelişme ile birlikte ZCash fiyatı büyük bir artış gördü. Öte yandan Zcash’in ilk ortaya çıktığı zamanlarda, madencilik operasyonları GPU’lar ile yapılabiliyordu. Ancak son birkaç sene içinde Zcash madencilik operasyonlarını ASIC madencileri devralmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar