Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66512.01
3.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3488.04
2.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.15
4.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.7
3.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

15 Ağustos’ta Binance’te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

Kendinden sıkça söz ettiren CyberConnect, Binance’te listeleniyor. Peki projenin ne gibi özellikleri var? Detaylıca inceleyelim.

Clock
Paylaş
15 Ağustos’ta Binance’te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

İlk iki özel yatırım turunda Animaco Brands, Binance Labs ve Polygon Studios gibi yatırımcı kuruluşlardan 25 milyon dolar ve ardından Coinlist üzerindeki halka arz satışlarından 5,4 milyon dolar toplayan CyberConnect (CYBER), şu anda Binance Launchpool’da yer alıyor ve yarın (15.08.2023) saat 15:00’da Binance’te listelenerek trade işlemlerine açılacak.

728×90 muhabbit - 15 Ağustos'ta Binance'te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz300x250 muhabbit - 15 Ağustos'ta Binance'te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

Peki herkesin merak ettiği CyberConnect nedir? Makalemizde projeyi detaylarıyla inceledik.

CyberConnect Nedir?

Mevcut sosyal ağ uygulamaları, sınırlı sayıdaki “kar amacı güden” şirketten oluşuyor ve bu şirketlerin ana hedefi kendi finansal istikrarlarını sürdürebilmek. Bu hedef uğruna; gerektiğinde kullanıcılara ait özel bilgileri pazarlıyor, içerikleri manipüle ediyor ve gelirlerini maksimum seviyeye çıkarmak istiyorlar. Sosyal ağ verilerinin merkezileşmesi; adaletsiz bir gelir dağılımı yaratırken geliştiricilerin yenilikçi sosyal ürünler yaratmasının da önünde bir engel.

İşte tam bu noktada CyberConnect devreye giriyor.

CyberConnect, Web3 tabanlı bir sosyal ağ protokolüdür. Bu ağ, geliştiricilerin sosyal uygulamalar yaratmasına olanak tanır ve kullanıcıların dijital kimlikleri, içerikleri, bağlantı ve etkileşimleri, merkeziyetsiz bir yapıyla yalnızca kendilerine ait olur.

CyberConnect’in amacı; sosyalleşmeyi merkezi yapıdaki manipülatif şirketlerin tekelinden alarak, topluluk odaklı bir sosyal ağ yaratmak ve herkesin kendi dijital içeriği üzerinde söz sahibi olmasını sağlamak.

1 milyon 250 bin kullanıcı sayısıyla, aylık 400 bin aktif cüzdan hesabıyla ve 16 milyondan fazla işlem hacmiyle CyberConnect, amacını gerçekleştirmeyi şimdiden başarmış görünüyor.

Ağ üzerinde geliştirilen 50’ye yakın uygulamadan yalnızca biri olan Link3 platformunda; Arbitrum, DyDx, Rarible, BNB Chain ve CoinMarketCap gibi 2.500’den fazla doğrulanmış organizasyon, topluluklarını oluşturmak için kendi Cyber profillerini hali hazırda açmış durumda.

cyber2 666x600 - 15 Ağustos'ta Binance'te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

CyberConnect Nasıl Çalışıyor?

CyberConnect mimarisinde 3 ana bileşen bulunuyor:

1. CyberAccount

Bu bileşende ERC-4337 adlı standart kullanılır ve bu standart; ağ değiştirme, kriptografik imzalar ve özel anahtar yönetimi gibi karmaşık işlemleri kolaylaştıran bir Ethereum standardıdır. Web2 (geleneksel uygulamalar) ile rekabet edebilecek bir altyapı sağlar ve Web3 ekosistemine kitlesel katılımın önünü açar.

ERC-4337 standardı, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından da destek aldı ve şu anda CyberConnect, dünyanın en büyük ERC-4337 uyumlu sistemini kurmuş durumda.

2. CyberGraph

Kullanıcı içeriklerini, bağlantı ve etkileşimleri kaydetmek için kullanılan; çok zincirli akıllı sözleşmelere dayalı sansürsüz bir veri tabanıdır.

3. CyberNetwork

Gaz ücreti (gas fee) verimliliğini sağlayan, ölçeklenebilir bir Layer2 (katman2) ağıdır.

cyber1 900x506 - 15 Ağustos'ta Binance'te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

CyberConnect Değer Önerisi

Yukarıda bahsedilen 3 ana bileşenden oluşan CyberConnect; geliştiriciler, yaratıcılar ve kullanıcılar için daha adil ve merkeziyetsiz bir alan oluşturuyor.

Geliştiriciler; altyapı ve başlangıç sorunları ile karşılaşmadan kolayca Web3 sosyal uygulamalar geliştirebilirler.

Yaratıcılar; ürettikleri içeriklere tam sahiplik kazanır, kazançlarını kendileri kontrol eder ve takipçi kitlelerini merkeziyetsiz bir ortamda büyütebilirler.

Kullanıcılar; Web3’e kolayca entegre olur, ekosistemde sosyal deneyimler yaşar ve dijital kimliklerinin tek sahibi olabilirler.

CYBER Token Ekonomisi

CyberConnect’in yerel tokenı CYBER’a ve yarınki listelenmeye ilişkin metrikler şöyle:

 • Toplam token arzı: 100.000.000 adet (%100)
 • Binance listelenmesi ile dolaşımdaki arz: %11,38
 • Binance Launchpool ödülleri: %3,00
 • Halka arz satışı: %3,00
 • İlk sezon topluluk ödülleri: %2,40

İlginizi çekebilir: CyberConnect, CyberTrek’i Duyurdu! 1,8 Milyon Dolar Ödül Dağıtılacak!

 • Gelecek topluluk ödülleri: %6,60
 • Topluluk hazinesi: %10,88
 • Ekosistem partnerleri: %9,00
 • Geliştirici topluluğu: %10,00
 • Marketing: %10,00
 • Erken aşama partnerler: %5,00
 • Ekip ve danışmanlar: %15,00
 • Özel satış yatırımcıları: %25,12
cyber3 - 15 Ağustos'ta Binance'te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

Binance listelenmesi ile birlikte dolaşımdaki arzın %11 seviyelerinde olması ve kilitlenmiş tokenlardaki uzun vadeli kilit açım süreleri, CYBER fiyatı için yükseliş beklentisi yaratıyor. Coinlist üzerinde düzenlenen halka arz satışlarında 1 adet CYBER, 1,8 dolardan satılmış ve 3 milyon adet CYBER satışı yarım saat içerisinde tamamlanmıştı.

Binance üzerinde aynı gün listelenecek olan SEI tokena baktığımızda ise, listelenme ile birlikte dolaşımdaki arzın %18 seviyelerinde olacağını görüyoruz.

Erken aşama yatırımcılara ve proje ekibine tanımlanan CYBER tokenların kilitleri; TGE sonrası 15 ve 18 aylık süreçler sonrasında, lineer olarak 3 yıl içerisinde açılacak.

cyber4 1 - 15 Ağustos'ta Binance'te Listelenecek CyberConnect (CYBER) Nedir? Detaylı Analiz

CyberConnect Rakip Analizi

Blockchain ekosistemi yatırımcıları, kayda değer her yeni projeyi inceledikleri gibi CyberConnect için de belirli analizler yapmış durumdalar.

Birden fazla kullanım alanı olan CYBER token, Coinlist üzerindeki halka arz satışlarında adeti 1,8 dolardan satılmıştı. Buradan yola çıkan analistler, kıyaslanabilir şirket ve tokenları göz önünde bulundurarak olası senaryoları değerlendiriyorlar.

CYBER ile kıyaslanabilir tokenlar arasında MASK, GAL, ID, ENS ve TWT gibi tokenlar yer alıyor. CYBER gelecekte bu girişimler kadar market değerine sahip olursa, token değerinin halka arz satışına kıyasla 20 kat ve üzerine çıkması söz konusu olabilir.

Yol Haritası

Polygon, Linea, Optimism, BNB Chain, Arbitrum ve Base gibi blok zincirleri ile partnerlik kuran ve bir Silikon Vadisi girişimi olan CyberConnect, yol haritasını da topluluğu ile paylaşıyor. İşte önemli kilometre taşları:

2023 3. Çeyrek:

 • Optimism, Arbitrum ve opBNB üzerinde CyberConnect V3’ün sürdürülmesi
 • CyberTrek etkinliğinin sürdürülmesi
 • CyberDAO’nun başlatılması

2023 4. Çeyrek:

 • CyberWallet uygulamasının lansmanı
 • “CyberConnect ile giriş yap” SDK’sının lansmanı

2024 1. Çeyrek: (DAO oylaması ile)

 • CyberGrant geliştirici programının başlatılması
 • CyberConnect V3’ün daha fazla blockchain’e entegrasyonu
 • CyberNetwork L2’nin başlatılması

CyberConnect Türkiye Topluluğu Twitter Hesabı için buraya bakabilirsiniz.

CyberConnect Türkiye Telegram Kanalı için buraya bakabilirsiniz.

CyberConnect Global Twitter Hesabı için buraya bakabilirsiniz.

CyberConnect Global Telegram Kanalı için buraya bakabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberler

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar