BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

2 Adet Pizza İçin 10,000 BTC Ödeme Yapan Hanyecz’in Halen 6,000 BTC’si Var!

Henüz çocuklarına teknik anlamda Bitcoin’i anlatmadığını belirten Hanyecz, çocuklarının Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu bildiklerini belirtiyor.

Yayın:

-

pizza

Bitcoin (BTC) karşılığı 2 adet pizza alarak tarihte kabul edilen ilk Bitcoin alışverişini gerçekleştiren Laszlo Hanyecz’in çocuklarının halen 6,000 Bitcoin’i bulunmakta.

Pizza Hikayesine Yakından Bakalım

Hikayenin kahramanı Hanyecz, Florida’da yaşıyor. Pizza hikayesi ile ilgili birçok kişinin bilmediği önemli bir detay ise pizzaların direkt olarak Bitcoin ile alınmadığı. Çünkü o dönemde herhangi bir işletme ya da dükkan ödeme olarak Bitcoin kabul etmiyor.

Pizza alımına aracılık eden kişi olan Jeremy Sturdivant, pizza siparişine aracılık ederek ödemeyi kendisi gerçekleştirip siparişi Hanyecz’in evine yönlendiriyor. Bunun karşılığında ise Hanyecz’den 10,000 BTC alıyor.

10,000 BTC ise o dönemde yaklaşık 41 $ ediyor. Sturdivant ise aldığı 10,000 BTC’yi kısa bir süre sonra yaklaşık 400 $ fiyata elinden çıkarıyor.

Pizzaları Kendiniz de Yapabilirsiniz

Hanyecz’in pizza hikayesi Bitcointalk üzerinde Bitcoin ile pizza satın almak istediğini belirtmesi ile başlıyor. Sadece Bitcoin ile pizza almak istediğin belirten Hanyecz, pizzanın illa bir pizza dükkanından olması gerekmediğini, birinin pizzaları evde yapıp kendisine gönderebileceğini bile belirtiyor.

İlk aşamada kendisine bir cevap gelmemesi üzerine “Teklifimi az mı buldunuz?” sorusunu yöneltiyor.

Bitcointalk üzerindeki ilk mesajlarında yani Bitcoin ile ilk tanıştığı günlerde Linux, MacOS ve IOS, işletim sistemlerinde tecrübeli bir geliştirici olduğunu belirten Hanyecz, Bitcoin sistemini bu platformlara getirmek istediğini belirtiyor. Buna karşılık olarak “Duck” isimli bir kişi Hanyecz’i kendi sohbet grubuna davet ederek, ” Sana oynaman için 1 BTC gönderdim.” böylece Bitcoin’i tanıyabilirsin mesajı veriyor.

Bu sayede Hanyecz ilk Bitcoin’ini almış oluyor. 10,000 BTC ile pizza alımını ise ilk BTC’sini aldıktan sadece 34 gün sonra gerçekleştiriyor. Yani aynı gün kazıma başlamış olsa bile o dönemlerde 10,000 BTC kazımının ne kadar kolay ve hızlı gerçekleşebileceğini siz hayal edin.

transfer

Bu sayede ilk Bitcoin alışverişi gerçekleşmiş oluyor.

Çocuklarına Verdiği Bitcoin’ler

2014 yılında attığı mesajlarda ekran kartı ile madenciliğe devam ettiğini belirten Hanyecz, bu konuda çalışmalara devam ettiğini belirtmekte. Bir röportajda 2 çocuğunun da kendine ait kağıt Bitcoin cüzdanları bulunduğunu belirten Hanyecz, içlerinde binlerce Bitcoin bulunduğunu belirtiyor.

Onlara GDAX’a nasıl girebileceklerini gösterdim bu sayede Bitcoin fiyatını takip edebiliyorlar.

Çocukların 3,000’er Bitcoin’i Var

Henüz çocuklarına teknik anlamda Bitcoin’i anlatmadığını belirten Hanyecz, çocuklarının Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu bildiklerini belirtiyor.

Cüzdan takibi yaparak Hanyecz’in çocuklarını cüzdanlarına ulaştığını belirten Serotonin, tüm hikayeyi ve cüzdan adreslerini “flood”unda paylaşmış durumda.

İki cüzdan adresine de buradan ulaşabilirsiniz.

Cüzdan 1

Cüzdan 2

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.