BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

2020 Yılında Tether ile 130 Milyar $’dan Fazla Değer Transferi Gerçekleştirildi!

En aktif stablecoin olarak öne çıkan Tether, son dönemde yaşadığı büyüme ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Yayın:

-

tether

Tether USD (USDT) ile gerçekleştirilen değer transferi sadece 5 aylık süreç içerisinde 130 milyar $’ı aşmış durumda.

En aktif stablecoin olarak öne çıkan Tether, son dönemde yaşadığı büyüme ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Omni ağı ile hayatımıza giren sonrasında ise Ethereum’a (ETH) geçiş yaparak aktivitesini oldukça aktaran Tether, devam eden süreçte Tron (TRX), Eos (EOS) ve Algorand (ALGO) üzerinde işlemlere de başlamıştı.

Tether ile gerçekleştirilen değer transferinde görülen artış ise oldukça dikkate değer.

2019 yılının ilk çeyreğinden itibaren gerçekleştirilen değer transferinde düzenli bir artış görülürken , Ethereum ağını daha aktif kullanılması ile birlikte miktarlar da oldukça artmış durumda.

tether

Bu Çeyrekte Yine Rekor Tazelenebilir

2019’un ilk çeyreğinde 17.4 milyar $’lık değer transferi gerçekleştiren Tether, 2’inci çeyrekte büyük bir artış göstererek 55.7 milyar $’a ulaşmıştı.

3’üncü çeyrekte 66 milyar $’a ulaşan transfer miktarı, 2019’un son çeyreğinde ise 72 milyar $’ı aşmıştı. 2020 yılında da ilk çeyreği rekorla kapatan Tether, 78.9 milyar $’lık değer transferine ev sahipliği yaptı.

2020 yılının 2’inci çeyreği henüz tamamlanmamış olması rağmen 52.5 milyar $’lık transfere ulaşan ağ, bu çeyrekte de geleneği bozmayıp rekor tazeleyecek gibi gözüküyor.

Omni’nin Payı Azaldı

2019’un ikinci çeyreğinden itibaren transferlerde Omni’nin payı düzenli olarak azalırken, Ethereum ağında da düzenli bir artış yaşandı.

2019’un son çeyreği itibariyle Tron aktivitesinde de önemli ölçüde artış görülürken, 2’inci çeyrek henüz bitmeden bir önceki çeyrek rakamlarını yakalamış bir Tron karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz üzere son bir ay içerisinde Tron ağında önemli miktarda Tether üretilmişti.

Tether tarafında yaşanan büyümeyi siz nasıl değerlendirisiniz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Whale Alert Eski Ripple CEO’sunun Ne Kadar XRP Sattığını Açıkladı!

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Whale Alert Jed McCaleb XRP

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre eski Ripple CEO’su Jed McCaleb’in 2020’de ne kadar XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Ortalama değeri hesaplanan XRP’lerin değeri ise yaklaşık 75 milyon $. Günlük ortalama 1.74 milyon XRP satan McCaleb’in XRP satışlarından elde ettiği günlük gelir ise 374.200 $ etmekte. 2019 yılında gerçekleştirdiği satışlara oranlar yüzde 266 daha fazla XRP satan eski CEO’nun yıl sonuna kadar toplamda 630 milyon XRP satacağı hesaplanmış durumda. McCaleb’in Ripple ile olan sözleşmesinde 4 Milyar XRP daha bulunuyor.

Anlaşma Gereği Veriliyor

Ripple ile yaptığı anlaşma gereği XRP’leri bulunan McCaleb, elindekilerin tümünü aynı anda satamıyor. Yapılan anlaşmada McCaleb’in satışlarına limit getirilmiş durumda. Aşırı satış durumunda fiyat noktasında bir olumsuzluk oluşma ihtimali sebebiyle sınırlandırma getirilen XRP’lerin her ay başında belirli bir miktarının kilidi açılmakta. Whale Alert ise her ay başında McCaleb cüzdanlarındaki kilitleri açıklıyor.

90.000’den fazla transferi izleyerek McCaleb’ın cüzdanlarını tespit eden Whale Alert, birçok cüzdanı ortaya çıkarmış durumda.

2014 ve 2019 yılları arasında toplamda 1.05 milyar XRP satışı tespit ettiğini belirten hesap, satış ortalamasının ise 0.129 $ olduğunun altını çiziyor. Bu satışlardan McCaleb’in elde ettiği gelir ise 135 milyon $.

4.7 Milyar XRP Daha Var

Eski CEO’nun kilitli cüzdanında 4.7 milyar XRP’nin daha bulunduğunu açıklayan Whale Alert, bu miktarın dolaşımda bulunan XRP miktarının yaklaşık yüzde 5’in tekabül ettiğinin altını çizmekte.

Satışlar Fiyatı Etkiliyor Mu?

Uzun zamandır McCaleb tarafından yapılan satışların XRP fiyatında satış baskısı oluşturduğu söyleniyor. Whale Alert ise tam tersini söylüyor. XRP işlem hacimleri incelendiğinde McCaleb tarafından yapılan satışların oluşturduğu etki son derece düşük.

1-7 Ağustos 2017 tarihinde 2.5 milyon XRP satan McCaleb’in sattığı miktarın toplamda 741.000 $ olduğunu belirten hesap, aynı hafta içerisinden Bitstamp’te XRP/USD paritesindeki işlem hacminin 127 milyon XRP olduğunun altını çiziyor. Sadece hacim tarafını incelemenin yeterli olmadığını kabul eden Whale Alert yine de satışların etkisinin düşünülenin çok altında olduğunu belirtmekte.

Sizce McCaleb’in satışları XRP fiyatını olumsuz yönde etkiliyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET

MUHABBİT ÖZEL

Trader mı Olmak İstiyorsunuz? O Zaman Bu Eğitim Tam Size Göre!

FTX sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim ile temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitimler ile birlikte birçok beceriye sahip olabilirsiniz.

Yayın:

-

FTX Sponsorluğunda Eğitim

Trader olmak mı istiyorsunuz? Bu yazıda bahsi geçen eğitim ile kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirin.

FTX sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim ile temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitimler ile birlikte birçok beceriye sahip olabilirsiniz.

Ninja Traders eğitmenleri tarafından verilen eğitim Udemy üzerinden gerçekleştiriliyor. Kripto para dünyasına aşina olan kişilerin tanıdığı birçok isim tarafından verilen eğitim serisi, trader olmak isteyen ya da kendi yeteneklerini geliştirmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olabilir.

Haftada 2 gün Zoom üzerinden de gerçekleştirilen eğitimlerin aynı zamanda Telegram grubu da bulunuyor.

Eğitim paketinin içinde teknik analiz, temel analiz, blockchain ve DeFi eğitimleri bulunmakta. Son dönemde oldukça popülerleşen DeFi ve DeFi ürünleri ile ilgili detaylı ve kapsamlı videoları bulabileceksiniz.

Eğitim ile ilgile detaylara burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.