BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

2020 Yılının Kazananı Kripto Paralar Oldu!

Çin’in devlet televizyonu CCTV2, 2020 yılının en iyi performans gösteren varlıkları olarak kripto paraları seçti.

Yayın:

-

2020 yılının kazananı kripto paralar

Çin medyası özellikle de devlet televizyonu olan China Central Television yani CCTV2, 2020 yılının en iyi performans gösteren varlığı olarak kripto paraları gösterdi. CCTV2’de cuma günü (25.09.2020) yayınlanan üç dakikalık haberde kripto paraların bu yıl %70 oranında büyüme gösterdiğine değinildi.

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi için yaptığı çalışmalarla tanınan Sino Global Capital’ın CEO’su Matthew Graham, yaklaşık 3 dakika süren haberin videosunu sosyal medya platformu Twitter’da yayınladı.

Haberde yer alan veriler Perşembe günü (24.09.2020) Bloomberg’te yayınlanan raporda da belirtilmişti. Verilere göre kripto paralar 2020 yılında diğer varlıkları geride bırakarak yaklaşık %70’lik bir büyüme yaşadı. Altın is sadece %26’lık bir büyüme yaşadı.

Güvenli liman yarışında en büyük rakibi olan altını geride bırakan kripto paraların yükselişi özellikle Çinli kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Ancak bazı yatırımcılar çıkan haberi propaganda olarak yaftaladı. Dijital yuanın deneme sürecinin sona yaklaştığı ve tamamen yürürlüğe gireceği günler yaklaştığı için bir hazırlık haberi olarak görülüyor.

Çin’in haberinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde Glassnode da benzer bir veriyle karşımıza çıkmıştı. Özellikle Bitcoin üzerine yoğunlaşan çalışmada Bitcoin’in 2017 yılından beri piyasa değerinin %50 oranında arttığından bahsediliyor. Bununla birlikte Cambridge Alternatif Finans Merkezi’ndeki araştırmacılar dünya çapında 100 milyon insanın Bitcoin ve diğer kripto varlıklara sahip olduğunu gözler önüne serdi.

Bütün bu veriler ışığında 2017 yılından bu yana Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinin gittikçe benimsendikleri sonucu çıkartılabilir. Bu benimsenme daha çok insana ulaşıp kullanılmasını sağlıyor. Daha çok insanın kullanmasıyla birlikte popülerliği artan kripto paralar giderek güven sağlıyor. Bu da güvenli liman olma yarışında ezeli rakibi altını bile geride bırakacak şekilde büyümesine yol açıyor.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin LTC Fiyat Analizi 26.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (26.10.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugünkü fiyat analizi yazımızda Litecoin’i inceleyeceğiz. Yaklaşık bir hafta önce de bir Litecoin fiyat analizi hazırlamıştım. O yazıma da buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıyı hazırlarken açıkçası biraz zorlandım. Çünkü hazırlarken bile fiyat düşmeye devam ediyor. O yüzden elimi biraz çabuk tutmaya çalıştım.

Litecoin LTC fiyat grafiği 26.10.2020. 1 saatlik grafik, veriler FTX borsasına aittir.

Bir önceki Litecoin Fiyat Analizi yazımı okuduysanız o grafikteki direnç bölgelerinin burada destek olarak belirttiğimi fark etmişsinizdir. Önceki fiyat analizi yazılarımda destek/diremç dönüşümleri hakkında bilgi vermiştim. Bundan dolayı burada tekrarlamayacağım.

Burada dikkat çekmek istediğim en önemli nokta fiyattaki tepeler yükselirken yani sürekli yeni bir yüksek tepe yaparken RSI’da ise durum tam tersi. RSI’daki tepeler her zaman bir öncekinden daha düşük seviyede oluşuyor. Yani fiyat ile RSI arasında bir uyumsuzluk var. Ayrıca bilirsiniz ki tepelerde oluşan uyumsuzluklar negatiftir. Aslında şuan yaşadığımız düşüş de bunu kanıtlar nitelikte. Buna ek olarak Bitcoin’de de uyumsuzluk mevcuttu ve o da saatlikteki yükselen trendini kırdı. Bitcoin’de yaşanan düşüş de Litecoin’deki düşüşün tuzu biberi oldu.

Şu an benim takip ettiğim ilk destek bölgemiz 51-52$ bölgesi. Fiyat buraya gelirse zaman dilimini küçülterek dönüş teyidi arayacağım. Yani muhtemel dönüş beklediğim yer bu bölge.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir ETH analizi yapmıştım. Ancak grafik üzerindeki göstergeler değiştiği için güncelleme isteği duydum. Bir önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 25.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Eğer yukarıda bahsettiğim bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz şu anki grafikle arasında bazı farklar olduğunu görmüşsünüzdür. Bir önceki grafikte direnç olan bölgelerimiz burada destek görevi görmekte. Önceki analiz yazılarımda desteklerin direnç veya tam tersi dirençlerin destek olabileceğini belirtmiştim. Burada da dirençlerin desteğe dönüşmesi söz konusu.

Şuan fiyat için net bir yön belirtmek pek doğru değil açıkçası. En azından bu zaman dilimi için. Ancak genel anlamda bakarsak Ethereum için henüz yükseliş trendi son buldu diyemeyiz. Bu grafik özelinde konuşursak 402-403$ bölgesinde desteği iki defa test etmiş durumda. Unutmayın ki bir destek veya direnç ne kadar test edilirse o kadar zayıflar. İki test için bu destek bölgesi zayıfladı diyemeyiz. İleriki dönemde daha fazla test gerçekleşirse bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlar.

Son olarak bir RSI trendi de bulunmakta. Burada küçük bir bilgi de vermek istiyorum. Genelde benim gözlemlediğim RSI’da oluşan trend kırılımı fiyattaki büyük hareketten önce gerçekleşiyor. Bundan dolayı fiyatta bir kırılım beklentimiz var ise RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.