Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62181.1
1.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3432.27
1.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.58
1.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.1
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

46 Milyon Amerikalı Gerçekten Kripto Para Sahibi mi?

ABD’li vatandaşlar Bitcoin satın alıyor!

Clock
Paylaş
46 Milyon Amerikalı Gerçekten Kripto Para Sahibi mi?

Kripto sosyal medyası, Newsweek’in 11 Mayıs’ta “46 Milyon Amerikalı Artık Bitcoin Sahibi” başlıklı yazısı dolayısıyla çalkalandı!

Bu rakam, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da dahil olmak üzere önemli Bitcoin yatırımcıları tarafından yeniden paylaşıldı.

Binance BannerBinance Banner

Saylor şunları söyledi:

Finans sektörü, Bitcoin’i sigorta, bankacılık ve yatırım ürünlerine dahil ederek, kripto paraları ana akım haline getiriyor.

Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, çok sayıda Bitcoin yatırımcısının “göz ardı edilemeyecek kadar güçlü bir kitleyi” temsil ettiğini söyledi. Hatta ona göre bazı siyasi figürler bile Bitcoin’i benimsemek için adımlar atıyor.

Kraken’in iş geliştirme müdürü Dan Held, dönüm noktasını kutlamak amacıyla şöyle bir tweet attı:

46 milyon Amerikalı Bitcoin yatırımcısı haline geldi. Yani bu tüm yetişkinlerin %22’si oluyor

Bununla beraber, r/ Bitcoin sub-reddit bölümünde, genel tepki bu durumun abartıldığı konusu oldu. Bazı yazarlar bu durumu “feci halde abartılı” olarak nitelendirdi.

Yazılanlar Doğru mu?

Yazılan bu haber, aslında 6 Ocak – 7 Ocak tarihleri arasında NYDIG tarafından yapılan bir ankete dayanıyor.

Ocak ayında yapılan anket, Newsweek makalesinin temelini oluşturan Bitcoin ve hayat sigortası hakkında NYDIG tarafından 22 Mart tarihinde yapılan daha yakın tarihli bir anketin referansıyla oluşturulmuştu.

Her iki anketin de hedef aldığı kitle nispeten küçüktü. Ancak istatistiksel olarak geçerli olan anketlerin ilkinde 50.000 $’ın üzerinde geliri olan 1.050 katılımcı üzerinde gerçekleştirilmişti. İkinci anket ise 2.184 ABD’li üzerinde yapıldı.

Hangi Anket Doğru Bilgiyi Veriyor?

Fakat kafa karıştırıcı bir şekilde, Newsweek makalesinin ilk satırı 46 milyon Amerikalının “yetişkin nüfusun %17’sine” eşit olduğu öne sürülürken, orijinal NYDIG araştırması, rakamın yetişkin nüfusunun %22’si olduğunu iddia etmekte. Bu arada tekrar hatırlatmak gerek, NYDIG yalnızca 50 bin $’ın üzerindeki gelir grubu ile anket yaptı.

Newsweek’in vurguladığı bir başka ilginç bulgu da, ankete katılanların çoğunluğunun (%53) “dijital varlıklara sahip olmadığını, ancak %55’inin portföylerine kripto para eklemeyi düşündüğünü” söylüyor.

NYDIG anketinin verdiği bulgular, kripto para borsası Gemini tarafından yapılan ve 3000 kişiden oluşan daha büyük bir örnek teşkil eden yakın tarihli bir anketten daha yüksek. Borsa, raporunda “Örneklerimizi göz önünde bulundurduğumuzda, ABD nüfusunun kabaca %14’ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu düşünüyoruz.” demişti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar