Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68526.48
0.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3864.56
0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.33
1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.2
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

69 Milyar Dolarlık Avustralya Emeklilik Fonu Kripto Paraları Araştırıyor!

Büyük bir Avustralya emeklilik fonu kripto para piyasasına girmeyi düşünüyor!

Clock
Paylaş
69 Milyar Dolarlık Avustralya Emeklilik Fonu Kripto Paraları Araştırıyor!

69 Milyar dolar değerinde olan Queensland Investment (QI) fonu Avustralya’da en büyük emeklilik fonlarından birisi olarak öne çıkıyor. Financial Times 15 Ekim’de QI hakkında bir rapor yayımladı. Rapora göre Queensland Investment Corporation, kripto para sektörüne giriş yapmayı düşünüyor.

728×90 muhabbit - 69 Milyar Dolarlık Avustralya Emeklilik Fonu Kripto Paraları Araştırıyor!300x250 muhabbit - 69 Milyar Dolarlık Avustralya Emeklilik Fonu Kripto Paraları Araştırıyor!

69 milyar dolarlık emeklilik fonunun kripto para sektörüne girmesi piyasayı hareketlendirebileceğini söyleyebiliriz. QIC’nin direktörü Stuart Simmons’a göre, Avustralya hükümeti kripto para birimlerini düzenlemeden çok fazla yatırım yapmak mantıksız. Simmons daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Büyün fonlar ve kurumsal firmalar, kripto para sektörüne yatırım yapmak zorunda değil, ancak piyasa olgunlaştıkça, herkes bu sektörde yerini almak isteyecek.

Kripto para üzerine çalışan şirketlerin değerini izleyen bir fonun (ETF) bu Ekim ayında Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) “CRYP” kodu altında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: ETF nedir?

Geçen günlerde NSW Liberal Senatörü Andrew Bragg, Avustralya’yı kripto para sektöründe global bir lider yapma planını olduğunu söyledi

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Avustralyalıların %13’ü Bitcoin sahibi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar