Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69835.87
-0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3929.2
5.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.14
-0.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.6
-1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in dış gözlemcisini seçti

Clock
Paylaş
ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in dış gözlemcisini seçti

Adalet Bakanlığı (DOJ), Binance’in dış gözlemcisi olarak Sullivan ve Cromwell yerine Forensic Risk Alliance (FRA) şirketini seçti.

Kripto para borsası Binance’in, yasa dışı mali faaliyetlerle ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile yaptığı savunma anlaşmasının bir parçası olarak üç yıl boyunca izlenmesi gerekiyor. DOJ, gözlemci olarak Sullivan & Cromwell yerine FRA’yı bu görev için seçti. Londra merkezli olan Forensic Risk Alliance (FRA), adli muhasebe ve uyumluluk danışmanlığı hizmetleri sunmakta.

728×90 muhabbit - ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in dış gözlemcisini seçti300x250 muhabbit - ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in dış gözlemcisini seçti

Gözetim süreci zor geçebilir

Binance’i izleme sürecinin amacı, şeffaflığı ve mevzuata bağlılığı artırmak. Bu süreç atanan üçüncü tarafın yasal uyumluluğunu sağlamak için gözetim altında bir izleme sağlıyor. Analistler, Binance‘in bu gözetim sürecinin şirket için zor olabileceğini ve iç kaynaklarının çoğunu kullanacağını ancak Binance’in izin verildiği pazarlara yeniden girmesine yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Sullivan & Cromwell; banka düzenlemeleri, dijital varlıklar, ekonomik yaptırımlar ve mali suçlar konularında hizmetler sunan bir şirket. Öte yandan şirket Şubat 2024’te FTX alacaklılarından bir toplu dava aldı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar