Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67290.7
0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3470.24
-0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.97
2.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.3
-0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Adalet Bakanlığı ve Coinbase arasında 32,5 milyon dolarlık anlaşma!

Clock
Paylaş
ABD Adalet Bakanlığı ve Coinbase arasında 32,5 milyon dolarlık anlaşma!

ABD Mareşaller Servisi, Coinbase Prime ile yaptığı 32,5 milyon dolarlık sözleşme kapsamında dijital varlıklarını saklama ve gelişmiş ticaret hizmetleri sağlamak için Coinbase Prime’ı seçti. Bu sözleşme, Mareşaller Servisi’nin büyük miktarda popüler kripto varlıklarını yönetme ve tasfiye etme gereksinimini karşılamayı amaçlıyor.

728×90 muhabbit - ABD Adalet Bakanlığı ve Coinbase arasında 32,5 milyon dolarlık anlaşma!300x250 muhabbit - ABD Adalet Bakanlığı ve Coinbase arasında 32,5 milyon dolarlık anlaşma!

ABD Mareşaller Servisi, Adalet Bakanlığı’nın bir parçası olarak, federal mahkemelerin kararlarını uygular ve el konulan varlıkları yönetir. Bu yeni sözleşme kapsamında Coinbase Prime’ın büyük çaplı dijital varlıkları güvenli bir şekilde yönetme yeteneğini kullanacak.

Coinbase açıklamasında “USMS, geniş bir çözüm yelpazesini değerlendirdiği rekabetçi bir durum tespiti süreci yürüttü ve nihayetinde güvenli bir şekilde kurumsal düzeyde kripto hizmetleri sağlama yeteneğimiz nedeniyle Coinbase’i seçti,” ifadelerine yer verdi.

Sözleşmenin Detayları ve Önemi

Mareşaller Servisi, bu sözleşmenin kripto varlıklarının saklanması, yönetilmesi ve tasfiye edilmesi süreçlerini daha verimli hale getireceğini belirtti. Bu süreçler, profesyonel ve yasal standartlara uygun olarak gerçekleşecek. Sözleşme, hükümetin el koyduğu kripto varlıklarının çeşitliliğini yönetme kapasitesini de artıracak.

Coinbase ve SEC Arasındaki Hukuki Durum

Bu sözleşme, Coinbase’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı hukuki sorunların devam ettiği bir dönemde geldi. SEC, Coinbase’i platformunu kayıtsız olarak borsa işletmekle suçladı. Coinbase ise federal ajanslara özellikle de SEC’ye karşı çeşitli davalar açtı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar