Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52130.43
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.41
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.25
-1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.7
0.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

ABD Adalet Bakanlığı’na (DOJ) Bağlı Mütevelli Heyeti: “FTX’in İflası Tarafsız Olarak İncelenmeli”

Bağımsız bir soruşturmanın, FTX müşterilerine daha fazla fayda sağlayacağı belirtildi.

Clock
Paylaş
ABD Adalet Bakanlığı’na (DOJ) Bağlı Mütevelli Heyeti: “FTX’in İflası Tarafsız Olarak İncelenmeli”

ABD Adalet Bakanlığı’na (DOJ) bağlı Mütevelli Heyeti, Delaware iflas mahkemesindeki bir dosyada, FTX’in yeni CEO’su Ray’in yetkinliğini ve ciddiyetini sorgulamadığını, ancak bağımsız bir soruşturmanın FTX müşterileri için daha fazla ağırlık taşıyacağını ifade etti.

Binance BannerBinance Banner

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Lehman, Washington Mutual Bank ve New Century Financial’ın önceki iflas davaları gibi, bu davalar da borçluların olağanüstü çöküşünü araştırmak ve rapor etmek için bağımsız bir mütevelli heyetinin atanmasını gerektiren türden davalardır.”  

Bilindiği üzere kripto para borsası FTX, kasım ayının başında iflas koruması için başvuru yaptı. O tarihten itibaren, borsada kalan varlıklarını geri almak isteyenler ve bazı düzenleyici kurumlar, yasal mücadeleler başlattı. Bahsedilen bu düzenleyici kurumlar arasında, Bahamalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Adalet Bakanlığı gibi devlet düzenleyicileri bulunuyor.

Bağımsız Denetim Şart

Adalet Bakanlığı yetkilileri tarafından istenilen, bağımsız bir denetçi atanmasının, FTX’in alacaklılarının ve diğer ilgili tarafların çıkarına olacağı belirtiliyor. Heyet ayrıca, ortaya çıkan bu olayların, bir iç soruşturmaya bırakılamayacak kadar büyük ve önemli olduğunu söylüyor.

Bu nedenle de bağımsız bir denetim ve soruşturmanın önemini özellikle vurguluyor. Çünkü, bağımsız bir denetçinin tarafsız olacağı, bulgularının geniş çapta kabul göreceği ve inandırıcı olacağı belirtiliyor.

FTX’in yeni CEO’su olan John J. Ray’in ve ekibinin, borsanın bazı sorunlarını çözmede değerli bir iş çıkardıklarını söyleyen yetkililer, şu ifadelere yer verdi:

“John J. Ray’in bu davalardaki rolü, borçluların mülkleri için, diğer tüm ilgili taraflarınkiler ile uyumlu olmayabilecek hedeflere sahip bir mütevelli heyeti rolüdür.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar