Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66770
0.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3635.13
2.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.26
0.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.5
1.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

ABD, Binance’ten 4 Milyar Dolar Para İstedi!

Clock
Paylaş
ABD, Binance’ten 4 Milyar Dolar Para İstedi!

Bloomberg’ün haberine göre Binance, ABD’deki mevcut soruşturma ve davaların kapatılması için 4 milyar doların üzerinde bir ceza ödemekle yükümlü tutuldu.

Binance teklifi kabul eder ve düzenleyici kurumlarla anlaşırsa, soruşturmalar kapanabilir. Ancak, CZ’nin işi o kadar kolay değil. CEO’nun, bazı cezai suçlamalarla karşı karşıya kalma ihtimali yüksek görünüyor.

728×90 muhabbit - ABD, Binance'ten 4 Milyar Dolar Para İstedi!300x250 muhabbit - ABD, Binance'ten 4 Milyar Dolar Para İstedi!

Şu an, kripto para topluluğunu en çok ilgilendiren gelişme ise; anlaşma sağlandığında borsanın faaliyetlerine devam etmesine izin verilecek olması ve kripto para piyasası üzerindeki büyük çöküş tehlikesinin ortadan kalkması.

Binance’e Açılan Davalar

ABD, yaptırım uyguladığı ülkeler İran ve Rusya’ya Binance’in yardımcı olduğunu iddia etmiş ve soruşturma açmıştı. Ayrıca, 2023 Mart ayı sonunda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Binance’e dava açmıştı. CFTC, Binance ve kurucusu Changpeng Zhao’nun ABD’de federal yasaya aykırı şekilde kayıtsız kripto türev ürünleri sunduğunu iddia etmişti. Hemen arkasından, SEC, ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Binance US ile kurucusu ve CEO’su olan Changpeng “CZ” hakkında yasal işlem başlatmıştı. 

İlgili konu ve detaylar: Binance’e açılan Davalar

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar