Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68150
-2.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3804.7
1.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.38
-3.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595
-3.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD dolarına sabitli stablecoin’ler ATH seviyesine yaklaştı

Clock
Paylaş
ABD dolarına sabitli stablecoin’ler ATH seviyesine yaklaştı

ABD dolarına sabitli stablecoin’lerin toplam arzı 165 milyar dolarla son iki yılın en yüksek seviyesine yaklaştı.

Bu artış son günlerde 2,4 milyar dolar civarında seyreden piyasa değeriyle Ethena Labs’ın USDe stablecoin’inin desteğiyle gerçekleşti. Toplam stablecoin pazarının geçen perşembe günü ulaştığı 165 milyar dolarlık arz, Haziran 2022’nin sonundan bu yana en yüksek seviyesini oluşturdu. Tüm zamanların en yüksek arz seviyesi ise 180 milyar doların üzerinde.

728×90 muhabbit - ABD dolarına sabitli stablecoin'ler ATH seviyesine yaklaştı300x250 muhabbit - ABD dolarına sabitli stablecoin'ler ATH seviyesine yaklaştı

USDT pazara hakim durumda

Tether’in USDT’si ve Circle’ın USDC‘si gibi uzun süredir piyasaya hakim olan dolara sabitli stablecoin piyasası, toplam arz ve seçenek sayısı açısından büyümeye devam etmekte. DeFiLlama verilerine göre ise USDT yüzde 70’e yakın bir pazar payıyla lider konumda.

Ethena’nın yeni stablecoin’i piyasaya sürülmesinin yanı sıra Silikon Vadisi merkezli PayPal, Ağustos 2023’te Paxos ile birlikte kendi stablecoin’ini piyasaya sürdü. Bu gelişmelerle beraber Ripple, bu yılın sonlarında USD’ye sabitli bir stablecoin çıkaracağını duyurdu.

Ripple, toplam stablecoin pazarının önümüzdeki yıllarda büyük bir ivme kazanacağını ve 2028 yılına kadar 2,8 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar