Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66329.99
0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3247.46
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.91
1.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610
0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Eyaletleri, Bitcoin ve Web3 Teknolojisine Odaklandı!

ABD eyaletleri teknolojiinin gerisinde kalmak istemiyor.

Clock
Paylaş
ABD Eyaletleri, Bitcoin ve Web3 Teknolojisine Odaklandı!

Blockchain teknolojsi gelişmeye ve her geçen gün farklı alanlarda kullanım oranları artmaya başladıkça bu teknolojiye olan ilgi de artmaya başladı. Ayrıca bununla bağlantılı olarak NFT ve kripto paralara olan ilginin de artması, dünya çapındaki hükümetleri, Bitcoin gibi dijital varlıkları düzenlemenin ve bunlardan yararlanmanın yollarını aramaya yöndendiriyor.

728×90 muhabbit - ABD Eyaletleri, Bitcoin ve Web3 Teknolojisine Odaklandı!300x250 muhabbit - ABD Eyaletleri, Bitcoin ve Web3 Teknolojisine Odaklandı!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu akıma son olarak katılan ise ADB eyaleti Hawaii oldu. Eyalet Senatosu kısa süre önce, Sens. Donovan Dela Cruz ve Rosalyn “Roz” Baker tarafından ortaklaşa imzalanan ve blok zinciri ve kripto para birimleri hakkında yeni bir tasarıyı onayladı.

Aslında eyalet yetkilileri geçtiğimiz mart ayında Başkan Joe Biden’ın, Amerikan vatandaşlarını dolandırıcılıklardan korumayı amaçlayan “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanması” başlıklı yürütme emrini takip ediyor. Şimdi ise bu alanda yeni bir tasarı çıkaran Hawaii’nin çeşitli amaçları olduğu belirtiliyor.

Yeni yasa tasarısı, devletin bu alanı nasıl düzenleyebileceğini, gözetim sağlayabileceğini ve potansiyel olarak blockchain teknolojisini ve kripto para birimini kullanabileceğini görmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda da oluşturulan kurul, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe blok zincirinin benimsenmesini genişletme planı üzerine çalışacak. Ayrıca, bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer eyaletlerden gelen verilerin de değerlendirileceği belirtildi.

web3 nft - ABD Eyaletleri, Bitcoin ve Web3 Teknolojisine Odaklandı!

Yapılan açıklamada yeni kurulun, hem hükümet yetkilileri hem de Web3 alanı, NFT’ler ve dijital para biriminde uzmanlaşmış Hawaii Üniversitesi’nden profesörlerden oluşacağı belirtiliyor. Grup, bu alana dair bulgularını 2024 yasama oturumu başlamadan önce rapor etmeyi planlıyor.

ABD Eyaletleri Bu Alana Odaklandı

Ulusal Eyalet Yasama Meclisleri Konferansı’nın araştırmasına göre, Washington ve Georgia’ya ek olarak, kripto paralar ile ilgili gelişmeleri dikkate alan en az 37 eyalet bulunuyor.

Geçen yıl, ABD Meclisi, Kongre Üyeleri tarafından desteklenen ve federal düzeyde bir inceleme yöntemi oluşturmak için “2021 Yenilikçilik Yasasının Önündeki Engelleri Ortadan Kaldırın” adlı bir tasarıyı onayladı. Buradaki amacın, dijital varlıkların ülkeyi nasıl etkileyebileceğinin görülmesi olduğu belirtiliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar