Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67330
0.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3115.86
1.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.58
1.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.5
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Hazinesi, “Stablecoin”leri Düzenlemek İçin Görüşmeler Yapıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı “stablecoin”leri düzenlemek istiyor!

Clock
Paylaş
ABD Hazinesi, “Stablecoin”leri Düzenlemek İçin Görüşmeler Yapıyor!

ABD Hazinesi geçtiğimiz hafta “stablecoin”lerin kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için risklerini incelemek, faydaları hakkında bilgi edinmek ve potansiyel düzenlemeleri değerlendirmek için birkaç toplantı gerçekleştirdi.

728×90 muhabbit - ABD Hazinesi, "Stablecoin"leri Düzenlemek İçin Görüşmeler Yapıyor!300x250 muhabbit - ABD Hazinesi, "Stablecoin"leri Düzenlemek İçin Görüşmeler Yapıyor!

Hazine sözcüsü John Rizzo şunları söyledi:

Hazine Departmanı olarak tüketici savunucuları, Kongre üyeleri ve piyasa katılımcıları dahil olmak üzere alakalı birçok kişiyle görüşmeler yapıyoruz.

Reuters’un raporuna göre, hazine toplantılarından biri geçen Cuma günü gerçekleşti. Toplantıda yetkililer, kripto para topluluğuna, bu tür kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesi durumunda “stablecoin”lerin doğrudan gözetim gerektirip gerektirmeyeceğini sordular. Ayrıca yetkililerin, çok sayıda kullanıcının “stablecoin”lerini aynı anda geri çekmeye karar vermesiyle, düzenleyicilerin riskleri nasıl azaltacağını ve büyük “stablecoin”lerin geleneksel varlıklar tarafından desteklenmesinin gerekip gerekmediğini tartıştıkları bildirildi.

Bunun dışında hazine yetkilileri, potansiyel “stablecoin” düzenlemesini tartışmak için bir grup banka yetkilisiyle de bir araya geldi. Reuters kaynağına göre, yetkililer bilgi topladılar ama “stablecoin”lerin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda banka yetkilileriyle aynı düşünceleri paylaşmadılar.

ECB Başkanı: “Stablecoin”ler Para Birimi Değildir!

Hazine’nin “stablecoin”lere olan ilgisinin, geçtiğimiz yıl boyunca “stablecoin”lerin piyasa değerlerinin artmasından sonra başladığını söyleyebiliriz. Tether (USDT) ve USDC Coin (USDC) gibi büyük “stablecoin”lerin toplam piyasa değeri, Ocak ayında yaklaşık 37 milyar dolardan 125 milyar doların üzerine çıktı. MasterCard gibi birçok geleneksel finans şirketi, “stablecoin” ile ilgili çözümleri destekleme taahhütlerini yineledi. Bununla birlikte Visa, “stablecoin”lerin dijital fiat vaadini yerine getirmeye başladığını iddia etti.

ABD bankalarının “stablecoin”leri desteklemesi için rezerv tutması gerektiği öne sürüldü. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ise, “stablecoin”lerin regülasyonunu oluşturmak için hızlı hareket etmek istediklerini söyledi.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar