Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66626.93
-5.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.2
-9.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.02
-18.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575
-5.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Hükümeti, Politika Yapıcıların Kripto Paralara Sahip Olmaları İle İlgili Yeni Bir Kural Getirdi!  

Yeni kurallar bazı yasakları da beraberinde getirdi.

Clock
Paylaş
ABD Hükümeti, Politika Yapıcıların Kripto Paralara Sahip Olmaları İle İlgili Yeni Bir Kural Getirdi!   

Özel olarak kripto para birimlerine sahip olan ABD hükümet yetkililerinin artık dijital varlıkların değerini etkileyebilecek düzenlemeler ve politikalar üzerinde çalışmaları yasaklandı.

ABD Devlet Etik Ofisi (OGE) tarafından kısa süre önce yayımlanan yeni bir habere göre, belirli bir eşiğin altında bir tutara sahip olan menkul kıymet sahiplerinin bu menkul kıymetle ilgili politika üzerinde çalışmasına izin veren muafiyetin evrensel olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - ABD Hükümeti, Politika Yapıcıların Kripto Paralara Sahip Olmaları İle İlgili Yeni Bir Kural Getirdi!   300x250 muhabbit - ABD Hükümeti, Politika Yapıcıların Kripto Paralara Sahip Olmaları İle İlgili Yeni Bir Kural Getirdi!   

Ancak bu durum kripto para birimleri ve stablecoinler söz konusu olduğunda kapsam dışı olarak kabul edilecek.

“Sonuç olarak, herhangi bir miktarda kripto para veya stablecoine sahip olan bir çalışan, belirli bir konunun kripto para veya stablecoinlerin değeri üzerinde doğrudan ve öngörülebilir bir etkisi olabileceğini biliyorsa, bu konudan uzak durmalı.”

Bildirimde ayrıca, söz konusu kripto para birimi veya stablecoin “federal veya eyalet menkul kıymetler yasalarının amaçları doğrultusunda” olsa bile bu kararın geçerli olduğunu belirtildi.

Yapılan açıklamada, alınan bu yeni kararın, Beyaz Saray, Federal Rezerv ve Hazine Bakanlığı da dahil olmak üzere tüm federal hükümet çalışanları için evrensel olarak geçerli olduğu belirtildi.

Belirli Muafiyetler Var

OGE’nin kripto para mülkiyeti üzerindeki baskısından muaf olan tek durum, politika yapıcıların kripto para ve blok zinciri teknolojisinden yararlanacak şirketlere geniş çapta yatırım yapan ve 50.000 dolara kadar yatırım fonu tutmasına izin verilmesi olarak belirtiliyor. Bu muafiyetin gerekçesi ise, çeşitlendirilmiş fonlar olarak kabul edilmelerinden geliyor.

1fJ9OI9qp5qPOnN heOnEMQ - ABD Hükümeti, Politika Yapıcıların Kripto Paralara Sahip Olmaları İle İlgili Yeni Bir Kural Getirdi!   

Kripto para sektöründe çalışan ve yatırımıyla ilgili görünüşte sert kurallara rağmen, ABD başkanı Joe Biden dijital varlık sektörüyle ilgili düzenlemeye “bütün hükümet” yaklaşımını benimsiyor. Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri kripto para birimi endüstrisi çeşitli kuralların entegre dilmesi ile birlikte ilerlemeye devam ediyor.

Cabital’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Raymond Shu’ya göre, son yasal gereklilikler ABD’yi finansal sistemin resmi bir parçası olarak stablecoinleri ve diğer dijital varlıkları tamamen düzenleyen ve kabul eden tek Batılı ülke haline getirebilir.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar