BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

ABD, Kuzey Kore’ye Bağlı Kripto Hesaplarının Peşinde!

ABD Kuzey Koreli siber suçlulara yeni bir dava açtı.

Yayın:

-

ABD

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) tarafından, 27 Ağustos’ta yapılan açıklamada, “Adalet Bakanlığı bugün, Kuzey Koreli kişilerin iki sanal para takası dolandırıcılığını detaylandıran bir dava açtı” dendi. “Bu kişiler, milyonlarca dolarlık kripto para birimini çaldılar. “Nihayetinde ise bu fonları, Çinli OTC platformlarında akladılar.” İddia edilenlere göre bilgisayar korsanları 280 farklı kripto para hesabı kullanıyor.

Mart 2020’de iki Çin vatandaşının toplam 250 milyon $’lık kripto varlıkları ele geçirdiği iddia edilen bir dava açılmıştı. DoJ’nin açıklamasına göre, bu durum günümüz haberi ile bağlantılı görünüyor ve Kuzey Koreli tarafların 2019 davası ile ilgil hatalı olduğunu söylüyor.

ABD Adalet Bakanlığı yetkilisi Brian Rabbitt, Çin’deki kripto tabanlı kara para aklama çetesi ile eşleşen bir planın, Kore’deki eylemler ile bağlantılı bir faaliyet ağı oluşturduklarını açıkladı.

IRS’in suç soruşturma şubesi, IRS-CI başkanı Don Fort, “Kullanılan son derece yüksek teknolojili aklama tekniklerine rağmen, IRS-CI’nin Siber Suçlar Birimi, çalınan fonları başarılı bir şekilde takip etti” dedi. Açıklamada, davayla ilgili çeşitli devlet kurumlarından bir dizi başka bilgiler de mevcuttu.

Kuzey Koreli olduğu iddia edilen bir hacker, altcoin cinsinden 270.000 $’lık bir ihlalde bulunmuş. Bu varlıkları çok sayıda cüzdandan geçirerek, bu varlıkları genellikle BTC ve USDT’ye çevirmiş.

Eylül 2019’da, Kuzey Koreli bir vatandaşın ABD’deki bir kripto borsasını ve ortaklarını ihlal ettiği bildirildi. Bilgisayar korsanı yaklaşık 2.5 milyon $ çaldı ve başka bir sanal para borsasında 100’den fazla hesapla bu paraları akladı. Açıklananlara göre Çin’deki OTC tüccarları, bu yasadışı eylemlerde kendini göstermiş.

Açıklamada, “izinsiz girişleri ve para transferlerini ilerletmek için kullanılan altyapı ve iletişim hesapları da Kuzey Kore’ye bağlıydı” dendi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Yerel Seçimler Cardano Blockchain’i Üzerinde Yapılabilir!

Seçimler için Cardano!

Yayın:

-

yerel

Charles Hoskinson ile yapılan bir röportajda, Cardano tabanlı bir çözümün gelecekteki yerel seçimler için blockchain oylamasını mümkün kılabileceğini söyledi.

Bunun böyle olacağını hakkında sadece düşüncelere sahip değilim. Biz bunu sağlamak için altyapı oluşturuyoruz.

Hoskinson, Cardano merkezli seçimlere giden yolun kademeli olacağını ve bir dizi deney gerektireceğini söylüyor. Hoskinson, Belediye ve Eyalet seçimlerine destek vermeden önce, üçüncü partilerin ağı ön seçimler için kullanmasına başlayabileceklerini öne sürdü. Bunun neticesinde Hoskinson, ağın eski sistemler ile mücadele eden ülkeler için yerel seçimlerde kullanılabileceğini düşünüyor.

Bence üç ila beş yıl içinde bu teknolojiyi Etiyopya ya da Gürcistan hükümetine satmamız tamamen mümkün. Bu ülkeler yeni oylama sistemleri arıyor çünkü nüfus sayımı, kayıt ve özgür seçimler konusunda çok fazla sorun yaşıyorlar.

Ayrıca Hoskinson, IOHK’nın İngiltere’nin Lancester şehrinde bulunan ve düzenli olarak e-oylama araştırması yapan bir ekibi olduğunu da belirtti. Fakat kendisi, blockchain tabanlı bir oylama sistemini ölçeklendirmenin zor olacağını da kabul ediyor.

Eğer mahremiyeti önemsemediğiniz genel bir seçim yapıyorsanız, oylarları sayıyorsanız, milyon kişilik seçimler yapabilirsiniz. Ancak, mahremiyeti önemsediğiniz bir senaryoda işler ciddi anlamda karmaşıklaşabiliyor.

Ayrıca Hoskinson, geçtiğimiz gün Donald Trump’ın seçim ile alakalı olan bir tweetine yanıt verdi.

Seçimlerin Kasım’ın 3’ünde bitmesi gerektiğini söyleyen imalı bir tweet atan Trump’a, Hoskinson’un yanıtı, “Hey Don, bu problemin üstesinden gelebiliriz. İstediğin zaman ara.” oldu

Bu arada, Project Catalyst, Cardano girişimcilerinin finansman için proje sunmalarına izin verdi. Catalyst, Cardano Voltaire dönemine girdiğinde uygulama geliştirilen blockchain içi yönetişim türü için bir yol çizmeye başladı.

Ne dersiniz? Sizce yakın gelecekte blockchain teknolojisi ile desteklenmiş seçimler görebilecek miyiz?

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin 12 Yaşına 14 Bin Dolarla Giriyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin 12. yaşını 14 bin dolarla kutluyor.

Yayın:

-

Bitcoin 12 Yaşına 14 Bin Dolarla Giriyor!

12 yıl önce Whitepaper’ı yayınlanan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 33 ayın en yüksek seviyesini görerek 14 bin dolara geldi. Corona virüsü pandemisi ile tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlığa bir seçenek olarak görülen ve sık sık güvenli liman olarak anılmaya başlayan Bitcoin, 2018 yılı Ocak ayından beri kıramadığı direnci kırdı.

Bitcoin (BTC) 24 saatlik fiyat grafiği

13 bin 935 dolar noktasını geçen Bitcoin daha önce 2019 yılı Haziran ayında 13 bin 880 dolara kadar çıkmıştı ancak yine de 14 bin dolara ulaşamamıştı. Şu anda birçok kripto para ve Bitcoin analistine göre Bitcoin 13 bin 880 dolar noktasının üzerinde bir dayanak noktası oluşturmayı başarırsa günlük grafikleri 15-16 bin dolar aralığında görmemiz mümkün olabilir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Şu anda (31.10.2020/15:17) 13 bin 897 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC)’nin Corona virüsü pandemisi ve akabinde tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlık nedeniyle daha da güçlenerek yükseleceği ve altının güvenli liman unvanını ele geçireceği tahmin edilmekte.

Bu durumu destekleyenden ziyade zeminini oluşturan faktörlerden biri de hisse senetlerinin 2020 yılı Mart ayından bu yana en kötü haftasını yaşıyor olması. Bir de buna MicroStrategy’nin başlattığı birincil rezervin Bitcoin olması trendi de eklenince pusulanın geleneksel finanstan kripto para dünyasına kayması analistleri şaşırtmadı.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.