Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60148
2.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.92
1.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.24
-0.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.7
0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Medya Devi Fox, NFT Sektörüne 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

Şirket, blockchain dijital içerik yönetimi şirketi olan Eluvio’ya 100 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Clock
Paylaş
ABD Medya Devi Fox, NFT Sektörüne 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

ABD medya devi Fox Corp, Emmy teknik uzmanları Michelle Munson ve Serban Simu tarafından değiştirilemeyen token (NFT) işini genişletmek için kurulan bir blockchain dijital içerik yönetimi şirketi Eluvio’ya 100 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Fox Corp. tarafından yönetilen 100 milyon dolarlık A Serisi finansman sayesinde Eluvio, medya ve eğlence endüstrilerinde blok zincirin yaygın kullanımını daha da genişletecek. 

728×90 muhabbit - ABD Medya Devi Fox, NFT Sektörüne 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!300x250 muhabbit - ABD Medya Devi Fox, NFT Sektörüne 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

Eluvio ayrıca içerik yayınlama, kod dönüştürme, paketleme, sıralama, dinamik ve statik dağıtım ve türev NFT’lerin dökümü için gerçek zamanlı ve kontrollü blok zinciri sözleşme desteği sağlayacak.

NFT hakkında daha detaylı bilgi için; NFT Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan bu yeni anlaşmaya göre, Eluvio’nun yönetim kuruluna katılacak olan, Fox’un baş teknoloji sorumlusu ve dijital başkanı Paul Cheesbrough, şu açıklamayı yaptı:

“Fox’ta, blok zincirin ve genel olarak daha merkezi olmayan bir web’e geçişin, içerik oluşturuculara heyecan verici yeni deneyimlerle tüketicilere ulaşmak için zengin fırsatlar sunduğuna inanıyoruz. Michelle, Serban ve Eluvio ekibi, blockchain genelinde canlı, merkezi olmayan deneyimleri güçlendirmek için gereken yazılım ve ölçeklenebilir altyapısı ile bu teknolojiyi daha geniş bir içerik yaratıcısı, medya ortağı ve reklam müşterisi pazarına getirmeye yardımcı olacak.”

2019 yılında kurulan Eluvio, içerik sahipleri veya yaratıcıları için dijital içerik depolama, dağıtım ve para kazanma sağlamaya odaklanan bir blok zinciri yönetim şirketidir.

Duyuruya göre Eluvio, Fox Entertainment ve Bento Box Entertainment’ın yeni başlatılan NFT iş ve yaratıcı departmanları için de teknik destek sağlayacak.

Blockchain Creative Labs CEO’su ve Bento Box Entertainment’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Scott Greenberg konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Teknoloji ve eğlencenin birbirini nasıl ileriye taşıyacağı konusunda yeni bir dönemi temsil eden blok zincirinde tokenize edilmiş medyada büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Eluvio ekip üyeleri dijital arenada öncüdür. Eluvio’ya yapılan bu stratejik yatırım ile FOX ve Blockchain Creative Labs, NFT pazarı için geleceği birlikte çizerken bu işi birlikte kuracağımız vazgeçilmez bir ortaklık kurdu.”

FOX Corp, blockchain alanına yatırımlarına devam ediyor. Şirket bu kapsamda bu yıl 16 Haziran’da Hollywood animasyon stüdyosu Bento Box ile işbirliği içinde içerik yaratıcılarına ilham vermeyi amaçlayan NFT şirketi Blockchain Creative Labs için toplam 100 milyon dolarlık yaratıcı fon toplayarak bir kampanya başlatmıştı.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar