Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66486.44
0.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3252.29
2.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.07
1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.1
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ABD Senatörü Kripto Paraların Kötü Bir Yatırım Olduğunu Söyledi!

ABD Senatörü Elizabeth Warren, kripto paralar hakkında açıklamalar yaptı!

Clock
Paylaş
ABD Senatörü Kripto Paraların Kötü Bir Yatırım Olduğunu Söyledi!

ABD’li politikacı Demokrat Senatör Elizabeth Warren, kripto paralar için sahte ve kötü bir yatırım olduğunu söyledi.

Warren, Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesi oturumunda, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) tartışılırken kripto paralar hakkındaki düşüncelerini dile getirmeye başladı.

728×90 muhabbit - ABD Senatörü Kripto Paraların Kötü Bir Yatırım Olduğunu Söyledi!300x250 muhabbit - ABD Senatörü Kripto Paraların Kötü Bir Yatırım Olduğunu Söyledi!

Warren CBDC’ler ile merkezsiz kripto paralar arasında büyük farkın olduğunu ve CBDC’nin yaygınlaşmasıyla diğer kripto paraların biteceğini düşünüyor.

Senatör, Dogecoin fiyatı üzerinde nasıl “pump” veya “dump” yapıldığını açıkladı. Fiyatın çok fazla manipüle edildiğini söyledi. Ayrıca geleneksel borsalara kıyasla kripto paraların kötü bir yatırım aracı olduğunu yeniden vurguladı.

Senatör, dijital varlıkların birçok yasa dışı faaliyete bağlı olduğunu da söyledi. Siber suçların, kripto paralar ile ödemesini kolaylaştırdığı konusundaki görüşünü dile getirdi.

Bir siber saldırının veya “hack” işleminin ücreti kripto para ile ödenirse, kripto paralar daha fazla bilgisayar korsanının daha fazla siber saldırı denemesi için bir reklam haline gelir.

Warren, kripto paraların çevresel bir felaket olduğu konusundaki aynı eski argümanları kullanarak Twitter’da düşüncelerini yazmaya devam etti.

elızabeth warren twıtter hesabı

Castle Island Ventures’ın ortağı Nic Carter da şunları söyledi:

Warren’ın, Bitcoin hakkında söylediği her şey neredeyse yanlış. Onun despotik CBDC’si Bitcoin’in yerini tutmayacak veya Bitcoin’i iyileştirmeyecek. CBDC’ler sizi, verdiğiniz her finansal kararın onaylanması gereken bir hayata tabi tutmak istiyor.

Madencilik için kullanılan enerjinin yaklaşık %70’i artık yenilenebilir. Çin’in madencilik üzerindeki baskısıyla, çoğu çiftliklerin yeşil enerji kullanmaktan başka seçeneği olmadığı için Kuzey Amerika’ya taşınıyor.

Block Tower Capital CIO’su Ari Paul şöyle bir espri yaptı:

Sosyal medya Bitcoin’den daha fazla elektrik kullanıyor. Tweet atmayarak iklim değişikliğini daha fazla önleyebilirsin.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar