Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65952
-0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3381.88
-1.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.87
-3.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.5
-0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ABD’de Bitcoin ile Vergi Ödeme Dönemi Mi Başlıyor?

Clock
Paylaş
ABD’de Bitcoin ile Vergi Ödeme Dönemi Mi Başlıyor?

ABD Temsilcisi Matt Gaetz, Amerikalıların federal vergilerini Bitcoin ile ödeyebileceği yeni bir yasa tasarısı sundu. Bu tasarı kabul edilirse dijital varlıkların geleneksel finansal sistemdeki rolü büyük ölçüde artacak.

Bitcoin ile Vergi Ödeme Tasarısı

Gaetz’in önerisi ABD Hazine Bakanlığı’nın (DOJ) bireylerin federal vergilerini Bitcoin ile ödemelerine olanak tanıyacak bir sistem geliştirmesini içeriyor. Gaetz, bu değişikliğin yeniliği teşvik edeceğini, verimliliği artıracağını ve Amerikan vatandaşlarına daha fazla esneklik sunacağını belirtti.

728×90 muhabbit - ABD’de Bitcoin ile Vergi Ödeme Dönemi Mi Başlıyor?300x250 muhabbit - ABD’de Bitcoin ile Vergi Ödeme Dönemi Mi Başlıyor?

Gaetz’in tasarısı, ABD’de kripto paraların benimsenmesinde önemli bir adım. Mart ayında Oklahoma, Bitcoin kullanıcılarının haklarını korumayı amaçlayan bir yasa tasarısını kabul etti. Ayrıca Senatör Cynthia Lummis, finans şirketlerinin Bitcoin için saklama hizmetleri sunmasını destekleyen yasayı teşvik ediyor.

Bitcoin’in Colorado gibi eyaletlerde eyalet vergisi ödemesi olarak kabul edilmesi, federal düzeyde de benzer bir kabul görme potansiyelini artırıyor. Bu yasa tasarısı kabul edilirse ABD’de dijital varlıklar için önemli bir dönüm noktası olacak ve Bitcoin’in finansal sistemdeki rolünü güçlendirecek. Coingape

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar