BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Açık Arttırma İle Satılan Bitcoin’ler

U.S Marshals Açık Arttırması’yla birlikte bugüne kadar Abd hükümeti tarafından 185,230 adet Bitcoin açık arttırmayla satılmış durumda.

Yayın:

-

Açık arttırma ile satılan Bitcoin’ler sözü tanıdık geldi mi? U.S Marshals Açık Arttırması’yla birlikte bugüne kadar Abd hükümeti tarafından 185,230 adet Bitcoin açık arttırmayla satılmış durumda. Abd Mahkemeleri’nin icra kolu olarak çalısan kurum, kaçakları yakalamak, tutuklama emirlerine hizmet etmek, ve açık arttıma ile satışları gerçekleştirmekle görevlidir. Eski bir Cypherpunk olan Jameson Lopp dün attığı tweet ile bugüne kadar açık arttırma ile satılan Bitcoin’lerin sayısını ve toplam değerini açıkladı. Geçmişte satılan Bitcoin’ler şu andaki değeriyle 1,7 milyar USD zarar getirmiş durumda.

Huobi BannerHuobi Banner

İlk açık arttırma Haziran 2014 tarihinde gerçekleşmişti. Bu açık arttırmada 29,657 Bitcoin 18,740,000 USD’ye satıldı. İkinci açık arttırma ise Aralık 2014 tarihinde gerçekleşti. 50,000 BTC tek seferde 19,000,000 USD’ye satıldı. Sonrasında ise Mart 2015’te 50,000 BTC 13,500,000 USD gibi çok daha düşük olan bir fiyata alıcı buldu. Kasım 2015 tarihinde yapılan son satışta ise 44,341 BTC 14,600,000 USD’den alıcı buldu. Bu satışla beraber Silk Road’dan el konan Bitcoin’lerin tümü satılmıştı.

Silk Road

Silk Road, darknette satış yapan bir web sitesiydi. Bu sitede alışverişler Bitcoin aracılığıyla yapılıyordu. Silk Road üzerinde her türlü alışverişi ve her türlü ürünü bulma imkanınız mevcuttu. Tüm uyuşturucular, yasaklı ilaçlar ve diğer ürünleri sitede bulmak mümkündü. Ross William Ulbricht sitenin sahibiydi. Web sitesi, Tor ağının anonimliği üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyordu. Fakat bütün yasaklı işlere aracılık etmişti. Sonucunda Ulbricht 2015 yılının Mart ayında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Açık arttırmalara geri dönüş yapacak olursak 2016 yılında bir, 2018 yılında 2 olmak üzere üç satış daha yapıldı. En son 1 Şubat 2020 tarihinde 4,040 adet BTC satışı Marshals tarafından yapıldı. Bu Bitcoin’ler 38,000,000 USD fiyatla alıcısını buldu.

Toplamda bugüne kadar ele geçirilen ve satılan Bitcoin’lerin adedi 185,230 olarak kaydedildi. Yapılan satışlardan elde edilen gelir ise 151,440,000 USD. Neredeyse şu andaki Bitcoin arzının 1%’ine denk gelen miktardaki Bitcoin hükümet tarafından bu fiyata satılmış durumda. Günümüzdeki fiyatıyla satılmış olsaydı toplam gelir $1,808,045,858 USD olacaktı. Hükümetlerin açık arttırmayla ürünleri değerlerinden daha düşük fiyata sattığı herkes tarafından bilinmekte. Fakat bu seferki fark biraz fazla olmuş gibi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Keep Network Bitcoin’i DeFi’a Dahil Ediyor

tBTC ile birlikte Keep Network Bitcoin’i Ethereum blockchaini üzerinde işler hale getirmeyi amaçlamakta.

Yayın:

-

keep network

Günden güne farklı projeler ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu seferki ise Paradigm, Fenbushi Capital ve Collaborative Fund’dan toplamla 7.7 milyon $ yatırım toplamayı başaran Keep Network. Şirket 2018 Kasım’ında da Tim Draper ve Polychain Capital’dan da yatırım almayı başarmıştı.

tBTC ile birlikte Keep Network, Bitcoin’i Ethereum blockchaini üzerinde işler hale getirmeyi amaçlamakta. Benzer projeler mevcut değil mi? Evet mevcut, Wrapped Bitcoin (WBTC). Fakat Keep Network tBTC ile Bitcoin’in sadece Ethereum blockchaininde çalıştırmayı amaçlamıyor. Keep Network, tBTC’yi DeFi üzerinde de kullandırabilmeyi amaçlamakta. Bu sayede DeFi üzerinde Bitcoin, lending işlemleri, faiz işlemleri, finansal gizlilik başvuruları gibi farklı alanlarda da kullanılabilir hale gelecek. tBTC’yi DeFi üzerinde collateral (teminat) olarak da kullanmayı hedefleyen Keep Network Ethereum ve Bitcoin’in birlikte kullanılabilmesini sağlayacak.

MakerDao Başkanı Steven Becker’a göre de Bitcoin ve Ethereum’un birlikte kullanılması, blockchain endüstürisinin daha hızlı ve daha sağlam bir şekilde büyümesine katkıda bulunacak.

tBTC mükemmel bir konsept, iki temel kavramı birbirine bağlıyor.

tBTC’nin MakerDao’da teminat olarak kullanılıp kullanılmayacağına ise Becker şu şekilde cevap verdi:

MakerDao kullanıcıları önümüzdeki haftalarda tBTC’nin platformda teminat olarak kullanılıp kullanılmayacağına karar verecek.

Toplanan 7.7 milyon $’lık fonun tamamen tBTC geliştirmeleri için kullanılacağını belirten Matt Luongo, Bitcoin’lerin bir “off chain” protokolü sayesinde tBTC’ye çevirileceğini belirtti.

Keep Network ile Bitcoin’in Ethereum DeFi’ı üzerinde kullanılabilecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçtiğimiz günlerde teminat olarak USD Coin’i (USDC) ekleyen MakerDao, tBTC’yi teminnat olarak kabul etmeye başlayabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler