Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65497.01
-1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3445.77
-4.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.06
-8.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.5
-2.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Adaptive Capital, Bitcoin’in Düşüşünden Darbe Aldı

Adaptive Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün ardından kalan sermayeyi Sınırlı Ortaklarına iade etmeyi planladığını söyledi.

Clock
Paylaş
Adaptive Capital, Bitcoin’in Düşüşünden Darbe Aldı

Kripto Para Tedbir Fonu Uyarlanabilir

Block tarafından gözden geçirilen bir yatırımcı mektubunda, Adaptive, 12-13 Mart tarihindeki Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün ardından kalan sermayeyi ‘Sınırlı Ortaklarına’ iade etmeyi planladığını söyledi. Çünkü nasıl söylesek bilemedik amiyane tabirler o düşüşle muhtemelen “REKT” oldular.

728×90 muhabbit - Adaptive Capital, Bitcoin'in Düşüşünden Darbe Aldı300x250 muhabbit - Adaptive Capital, Bitcoin'in Düşüşünden Darbe Aldı


Firma, “Adaptive operasyonları kapatma ve kalan fonları yatırımcılara iade etme kararı aldı.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Böyle dengesiz bir ortamda devam eden operasyonların risklerinin potansiyel faydalara ağır bastığına inanıyoruz.”

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi piyasasına kıyasla dijital varlık olarak nispeten sakin bir dönemden sonra 13 Mart’ta 1.000 dolardan fazla düştü. Dow Jones Industrial Average ayın başından beri düşüş göstermekte.

kk2 - Adaptive Capital, Bitcoin'in Düşüşünden Darbe AldıAdaptive, satışa düzgün yanıt verememesi nedeniyle “altyapı yetersizliklerini” suçladı. Mektupta adı geçmeyen BitMEX, fiyat düşüşü sırasında yaklaşık 45 dakika hizmet dışı kaldı. BitMEX, bulut hizmet sağlayıcılarında “donanım sorunu” olduğunu açıkladı.

Bu durumda 02:16 ve 02:40 saatleri arasında işlemlerin gecikmesine neden oldu. Normal hizmet 03:00’de devam ettiğini sözlerine ekledi. Kaynaklar Block’a Adaptive’in tasfiye edilen BitMEX ile ilgili hesapları tuttuğunu söyledi.


Kabiliyetimizi önemli ölçüde engelledi


Adaptive, “Günlük olarak kullandığımız bir dizi saygın borsa, platform ve araç, saldırı sırasında operasyonlarını durdurdu, bu durum işlem gerçekleştirme kabiliyetimizi önemli ölçüde engelledi.”

Adaptive’ın işleyişine aşina olan iki güvenilir kaynak, Block haber kanalına verdikleri röportajda firmanın %50’den daha fazla bir düşüşten çıktığını belirtti. Block incelemelerine göre, Adaptive’in 3 Ekim 2018’den 3 Mayıs 2019’a kadar % 552.77 olduğu bildirdi.

Deck’e göre, firma 7 Aralık’ta 2018’de bir yükseliş çağrısı yaptı. O tarihten bu yana Bitcoin’in değeri % 50’den fazla arttı.

kk3 - Adaptive Capital, Bitcoin'in Düşüşünden Darbe AldıFirma, Deck’e göre piyasayı zamanlama yeteneğini gerçek zamanlı olarak en büyük blok zinciri ağlarının çoğuna ait olan veriler üzerine kurulu kendilerine ait olan göstergelere bağladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar