Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70091.97
0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3785.39
3.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.03
4.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $616.6
4.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

AK Parti ve Binance TR Görüşmesi Gerçekleşti!

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bu kez küresel kripto para borsası Binance’in Türkiye temsilcileri ile görüştü.

Clock
Paylaş
AK Parti ve Binance TR Görüşmesi Gerçekleşti!

Kripto para dünyası ile görüşmelerine devam eden AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bu kez küresel kripto para borsası Binance’in Türkiye temsilcileri ile görüştü.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş bugün (20 Ocak 2022) Binance’in Türkiye kolunun temsilcileri ile bir araya geldi. Meclis’te gerçekleşen görüşmede Binance temsilcilerinin Elitaş’a kanuni düzenlemeler konusunda görüş ve önerilerini sunması bekleniyordu.

728×90 muhabbit - AK Parti ve Binance TR Görüşmesi Gerçekleşti!300x250 muhabbit - AK Parti ve Binance TR Görüşmesi Gerçekleşti!

Elitaş Binance Görüşmesi Sona Erdi!

Binance’in Türkiye kolundan yapılan açıklamaya göre Binance TR ekibi, AK Parti Grup Başkanvekili Sn. Mustafa Elitaş ve çalışma arkadaşlarıyla görüştü. Binance TR, kripto varlıklara ilişkin olası düzenleme çalışmalarına katkı sunmak amacıyla her türlü destek sunmaya açık olduklarını bildirdi.

Binance TR tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi:

“Bizleri kabul eden Sn. Mustafa Elitaş ve ekibine misafirperverlikleri için teşekkürlerimizi sunar; kripto varlıklara ilişkin düzenlemenin ekosistemi büyütmesi ve güçlendirmesini temenni eder ve bu konuda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Bununla birlikte henüz AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan toplantıya dair bir yorum veyahut açıklama gelmemiş durumda.

Neler Olmuştu?

Türkiye kripto para ekosistemi son 1 ayını oldukça hareketli geçiriyor. Özellikle AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para ekosisteminden birçok isimle görüşmeleriyle gündeme geliyor.

Her şey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “kripto para yasa tasarısı” açıklaması ile başlamıştı. Açıklama sonrası kamuoyuna bir taslak sızmıştı. Sızdırılan kripto para yasa tasarısı taslağı, kripto para ekosisteminde tartışmalara konu olmuştu.

Kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinde grup konuşması açan ünlü analist Kamile Uyar ve Vuca ekibi, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ı ağırlamıştı.

Meclis gorusmesi 1200x540 - AK Parti ve Binance TR Görüşmesi Gerçekleşti!
Meclis görüşmesi

Konuşmanın sonunda Elitaş, kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere kripto para sektöründe önde gelen isimleri Meclis’e çağırmıştı. Kripto para ekosisteminden isimler, Meclis’te Elitaş’ın konuğu olmuştu.

Binance TR ile görüşeceği açıklandığında AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Kimseyi tedirgin etmeden lakin kimsenin mağdur olmasına izin vermeden bu düzenlemeyi bir an önce yapmamız gerektiği kanaatindeyim.” demişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar