Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61356.32
1.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3362.08
1.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.75
6.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $404.1
-0.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ak Parti’li Elitaş Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para piyasasını düzenleyen yasa tasarısı hakkında konuştu!

Clock
Paylaş
Ak Parti’li Elitaş Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para borsalarının temsilcileriyle yaptığı görüşmeden sonra kripto paralar hakkında açıklamalar yaptı. Elitaş DHA’ya verdiği demeçte şunları söyledi:

Kripto paralarla ilgili görüşmelerdeki amaç, yasaklayıcı değil düzenleyici bir yasal düzenlemeyi ortaya çıkarmaktır.

Binance BannerBinance Banner

Kripto paralar Türkiye’nin gündeminde olmaya devam ediyor. Gelecek olan regülasyonları herkes merak ediyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Binance’in Türkiye temsilcileriyle görüştü.

Elitaş, kripto paraları düzenleme konusunda sürekli görüşmeler yaptığını iyi bir düzenleme getirmek istediğini belirtti. Yapılan açıklamalara bakılırsa düzenlemenin amacının daha çok yatırımcının haklarını korumakla ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Elitaş: Yüzde 40 Vergi Diye Bir Şey Yok!

Elitaş, kripto paralarla alakalı henüz bir taslak hazırlanmadığını sosyal medyada çok fazla haber kirliliğinin olduğunu söyledi. Elitaş daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Yüzde 40 vergi gelecekmiş gibi haberler sadece bir yalandan ibaret. Düzenleme amacımız mağduriyetleri azaltmaktır. Kripto paralar konusu çok teknik bir mesele ve sürekli gelişen, saniyeler içinde değişimlerin olduğu bir ekosisteme sahip. Amacımız genel itibarıyla bir yasa çıkarabilmek. Yatırımcısından bu sektörde çalışan insanlara kadar herkesle görüşmeler yapıyoruz. Nasıl bir yasal düzenleme olması gerektiğini her gün daha da netleştiriyoruz. Bütün fikirler aynı değil. Her gelen grup, fikirlerini farklı farklı beyan ediyor. Biz farklı paydaşları dinlemeye devam edeceğiz.

Elitaş, Adana’daki bir vatandaşın kripto paralar yüzünden bütün yatırımını kaybettiğini ve intihar etmesine dikkat çekerek, bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması gerektiğini söyledi.

Elitaş, vatandaşların kripto paralara yatırım yaparken dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte yasa için ilgili kurumlarla görüşmeye devam ettiklerini, son kararı TBMM’nin vereceğini dile getirdi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar