Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63621.1
2.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3483.9
1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.53
-2.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.4
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Akıllı Kentsel Ekosistem İçin LIMEX Listeliyor!

Limestone Network, Bitrue kripto borsasında yerel tokenı LIMEX’i listeleyeceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Akıllı Kentsel Ekosistem İçin LIMEX Listeliyor!

Akıllı şehirler inşa etmek üzerine bir blockchain projesi olan Singapur merkezli Limestone Network, 23 Temmuz tarihinde Bitrue kripto borsasında yerel tokenı LIMEX’i listeleyeceğini açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Rapora göre LIMEX, akıllı bir kentsel ekosistem oluşturma amacıyla mülk yönetimi, perakende alışveriş merkezleri, ödemeler, finansal hizmetler, ulaşım, otopark ve eğkence gibi tüm şehir aktiviteleri için akıllı şehir uygulamalarını entegre edecek.

Veri Yönetimi ve Gizlilik İçin Blockchain Teknolojisi

Limestone Network, Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de 100 hektarlık bir özel proje ile başladı. Projede, 10.000 kiracı ve günlük bazda 190.000 kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapması bekleniyor.

Limestone Network’ün, konut sekinlerinin günlük temas noktaları ve tüketicilerin gizliliğini ihlal etmeden paylaşım yoluyla veri toplamayı sağlamak için blockchain teknolojisinden yaralandığı bildiriliyor. Ayrıca Limestone, karayolu trafiği, güç ve su tüketimi, yerleşik hareketler gibi veriler ile birlikte şehrin işlevselliğini daha derinden incelemeyi umut ediyor.

Proje, ekosistemi daha sonra güçlendirmek amacı ile telekomünikasyon ve finans kurumları gibi üçüncü parti ortakları da dahil etmeyi planlıyor.

Kişisel Verilere Erişim ve Kullanımı

İzin tabanlı bir ağ olan Limestone, tüketicilerin verileri ve kullanımları için izinlerini yönetebileceklerini söylüyor. Hizmet sağlayıcıları ve satıcılar, verileri özel akıllı sözleşmeler ile talep ederek tüketicilerin kimliklerini doğrulayabilecektir. Limestone Network’ün kurucu ortağı ve yönetici ortağı Eddie Lee konu hakkında, “Blockchain’in güzelliği, tüketicilere güç verme yeteceğidir.” gibi bir yorum yaptı.

Güvenli veri taşınabilirliği, hizmet sağlayıcıları ve tüketiciler arasındaki acenteler gibi aracı firmalara olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Bu maliyet tasarrufları ilerleyen zamanlarda tüketicilerin işine yarayacaktır.

Limestone, ayrıca kullanıcıları için dijital pasaportları için bir arayüz olacak bir mobil uygulamaya sahip. Kimlikler küresel veritabanlarında doğrulandıktan sonra, dijital ödemeler, bina erişimi, mikro kredi uygulamaları gibi özelliklere erişim sunulacak.

Ayrıca Güney Kore, blockchain tabanlı bir şehre dönüşme teklifinin bir parçası olarak kendi dijital para birimini çıkarmayı planladığını söylemişti. Ayrıca Çin, akıllı bir şehir altyapısı için bağımsız geliştirilen bir blockchain tabanlı kimlik belirleme sistemi geliştirdi.

Gördüğümüz gibi gittikçe akıllı şehir ekosistemleri için artan talebe yönelik çözümler hayatımıza girmeye başladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar