Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61251.1
-1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3340.22
-0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.52
1.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.7
-3.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Akoin Kurucusu: Bitcoin Blockchain Sektöründe Liderliğini Koruyacak

Akoin kurucu ortağı Lynn Liss’e göre kripto para sektörü 2022 senesi itibarıyla protokol savaşlarına tanıklık ediyor.

Clock
Paylaş
Akoin Kurucusu: Bitcoin Blockchain Sektöründe Liderliğini Koruyacak

Afrika’daki girişimcileri güçlendirmek için kurulan kripto para ve blockchain ekosistemi Akoin’in Kurucu Ortağı Lynn Liss Bitcoin’in, önümüzdeki süreçte de değer bazında liderliğini korumaya devam edeceğini düşündüğünü ifade etti.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

Binance BannerBinance Banner

Kripto para sektörünün 2022 itibarıyla protokol savaşları içerisinde olduğunu belirten Liss, sektördeki protokol sayısının fazlalığının yakın gelecekte problem oluşturabileceğini dile getirdi.

“Birlikte işlerlik” prensibi sayesinde çok sayıda protokolün aynı anda var olabildiğini belirten Akoin Kurucu Ortağına göre çok geçmeden sektör bu kadar çok protokole ihtiyaç duymamaya başlayacak. Yine de, Liss’e göre çok sayıda protokolün var olmasının birtakım avantajları da var.

“Hem teknik hem finansal varlıklar açısından herkese göre alternatifler sunan çeşitli modeller sunmasının yanı sıra ‘rekabet seni güçlendirir’ mantığıyla hareket edilmesi protokollerin gitgide daha da iyileşmesini sağlıyor. Böylesine bir yarışa tanıklık etmek oldukça heyecan verici!”

Günümüzde blockchain sektörünün geçirdiği süreci bir “Rönesans” olarak adlandıran Liss, bu sürecin geçici olduğunun altını çizdi. Akoin kurucu ortağına göre her ne kadar “Rönesans” döneminde hemen her fikir kabul görse de, bir noktadan sonra bazı fikirlerin sınıfta kalacağını, diğerlerinin ise sektörde norm haline geleceğini belirtti.

Bitcoin ve Ethereum’u önümüzdeki 10 senede nelerin beklediği sorusuna ise Liss’in cevabı şöyle oldu:

“Bitcoin ve Ethereum kitleler arasında kripto para sektörüne giriş söz konusu olduğunda en yaygın tercihler olarak ortaya çıkıyor. Bu orijinal aktörler elbette ki bir yere kaybolmayacaklar. Bu para birimlerini destekleyen toplulukların da boyutunu düşünürsek, ikisinin de sektöre liderlik etmeye devam edeceğini belirtebiliriz. Diğer para birimleri de yükselmeye başladıkça daha güçlü bir rekabet göreceğiz ve bu büyük aktörlerle birlikte işlerlik daha küçük aktörler için de geçerli olacak.”

Lynn Liss
Lynn Liss

Akoin Kurucusuna Göre Altcoin’leri Parlak Bir Gelecek Bekliyor

Bu noktada şirketlerin kripto paralarla ödeme almayı değerlendirmesinin de genel anlamda sektörü güçlendireceğinin altını çizen Liss, önümüzdeki süreçte pek çok altcoinin en popüler 20 kripto para arasına adını yazdıracağını ifade etti. Liss’e göre kripto paraların gündelik hayatta kullanılmaya başlanması insanların bu paralara artık birer yatırım aracı olmanın dışında kullanılabilirlik açısından yaklaşmasını sağlayacak, bu da altcoinlere popülerlik kazandıracak.

“Ethereum’un sektörde önümüzdeki senelerde de “hakim” para birimi olmasını bekliyorum. Ancak değer açısından Bitcoin zirvedeki konumunu koruyacaktır.”

Blockchain sektöründe çalışıyor olmasının insanlarda iki sene öncesine nazaran çok daha olumlu bir etki bıraktığını ifade eden Akoin kurucu ortağına göre kripto paralar artık geleneksel finans içerisinde de yer bulmaya ve haliyle de ana akımda da bilinmeye başladı.

“Kripto paralar bir yandan hala yeni ortaya çıkan bir teknoloji olmaya devam ederken, bir yandan da herkes tarafından bilinen ve yaygın kullanımda olmaya başlayan bir sektör olarak dikkat çekiyor. Beni en çok heyecanlandıran da bu ikisi arasındaki geçişin tam ortasında yer alabilmek ve tarihe tanıklık etmek.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar