Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62124.85
2.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.03
2.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.38
2.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Akon İkinci Kripto Şehrinin Konumunu Açıkladı!

Akon, Afrika’nın kalkınmasına katkı sağlıyor!

Clock
Paylaş
Akon İkinci Kripto Şehrinin Konumunu Açıkladı!

Senegalli-Amerikalı rap müzisyeni ve iş insanı Akon, bu sefer Doğu Afrika ülkesi Uganda’da bir kripto şehri kuracağını açıkladı!

Uganda’nın önde gelen televizyon ağı NBS tarafından hazırlanan bir habere göre, ülke hükümeti projenin arazi tahsisini gerçekleştirmiş.

Binance BannerBinance Banner

Uganda’da kurulacak olan Akon City’nin City of London’ın yarısı büyüklüğünde olacağı bildirildi.

Akon ayrıca Senegal’de 6 milyar dolarlık bir bütçe ile çok daha büyük bir kripto şehri inşa ediyor. Bu proje ise, 2.000 dönümlük bir arsayı kapsamakta. Elde ettiğimiz bilgilere göre her iki şehir de Akon’un Stellar tabanlı kripto para birimi Akoin’i kullanacak.

Ünlü şarkıcı konu hakkında şu yorumu yaptı:

Bu projeyi başlattığımızda, Uganda halkı bu projeye katılmak için elinden geleni yapacaktır. Eğer ortada bir fırsat varsa, insanlar bu fırsatı yakalamak için motive olur.

Yapılan basın toplantısında ne Akon ne de Uganda hükümeti, şehrin tahmini maliyeti konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Ancak Akon, kripto şehrinin ülkeye daha fazla yatırımcı çekmesine yardımcı olacağını ve Ugandalılar için istihdam fırsatı yaratacağını da belirtti. Belirtilenlere göre Uganda’daki Akon şehri, 2036’da tamamlanacak.

Ayrıca bu toplantının bir parçası olarak Akoin ekibi, dünyanın dört bir yanından 40 milyondan fazla çevrimiçi mağazada Akoin harcanmasına olanak sağlayacak bir AKN banka kartını da piyasaya sürdü.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar