Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66371.57
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3611.68
1.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.85
-0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.8
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Algorand Coronavirus Veri Tabanı İçin Kolları Sıvadı

Dr Rabin: Virüs ie mücadelede en büyük ihtiyaç, doğru bilgi.

Clock
Paylaş
Algorand Coronavirus Veri Tabanı İçin Kolları Sıvadı

Geçtiğimiz dönemde büyük hacime sahip, sektörde kilit rol oynayan bütün borsalarda arka arkaya listelenmesi ile adını duyuran, yaşadığımız düşüş öncesinde de yakaladığı yükseliş ile birlikte tekrardan dikkatleri üzerinde çeken Algorand (ALGO), coronavirus ile mücadele kapsamında bir veri tabanı oluşturmaya başladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Algorand Coronavirus Veri Tabanı İçin Kolları Sıvadı300x250 muhabbit - Algorand Coronavirus Veri Tabanı İçin Kolları Sıvadı

27 Mart tarihli açıklama ile birlikte Algorand, “IReportCovid” aracılığı ile pandeminin ilerleyişi hakkında gerçek zamanlı olan, sürekli güncellenen bir veri tabanı oluşturacağını duyurdu.

Dünya çapındaki pandemide gerçek zamanlı bir veri akışı problemi olduğunu belirten Algorand ekibi, uygulama ile bu sorunu çözmeyi hedeflemekte. Uygulama aracılığı ile oluşturulan veriler bir araya getirilerek Algorand blockchaini üzerinde birleştirilmekte. Bu sayede herkes tarafından 24 saat ulaşılabilen şeffaf ve ulaşılabilir bir veri tabanı hayata geçirilmiş durumda.

Programa katılan kullanıcılar daha önce girilen verilere müdahale edemiyor (kendi verileri de dahil), sadece durumunda bir değişiklik olması halinde verilere yeni eklemeler yaparak güncelleyebilmekteler.

Anketler İle Veri Toplanıyor

Platform üzerinde hazırlanan anket ile kişilere basit sorular sorarak kişiler gruplanmakta (yaş, cinsiyet, lokasyon vb). Sonrasında ise ağ, kişinin hasta olup olmadığını, test yaptırıp yaptırmadığını, belirti gösterip göstermediğini sorarak anketi derinleştirmekte. Aslında bu test sağlık bakanlığımızın internetten ve telefon hattı üzerinden kişilere sorular sorarak uyguladığı testin açık kaynaklı hali olarak tanımlanabilir. Fark ise burda veriler şeffaf bir şekilde sergilenmekte.

Birkaç gün içerisinde ise Algorand ekibi, verileri analiz edebilmek için farklı araçlar yayınlayacaklarını duyurdu. Bu sayede verilerin işlenebilmesi ve işlevselleştirilebilmesi sağlanabilecek.

Coronavirus ile mücadelede en büyük ihtiyaç doğru bilgi.

DR TAL RABIN ALGORAND

Kişiler üzerinden toplanacak verilerin önemine değinin Rabin, uygulama üzerinden daha çok kişiye oluşmayı umut ettiğini de sözlerine eklemiş durumda.

Kripto para topluluğundan coronavirus ile mücadele konusunda farklı girişimler görmekteyiz. Kimi borsalar yardım kampanyaları düzenliyor, kimileri yardıma ihtiyacı olan ülkelere medikal destek sağlıyor. Bir diğer yandan ise kripto para dünyasından simalar yardım platformları ile iletişime geçerek, gıda yardımlarına destek olmaya çalışıyor.

Bu noktada doğru veri de büyük önem arz ediyor. Algorand veri tabanına ulaşıp ankete katılım göstermek isterseniz buradan ankete ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar