Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62078.44
1.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3435.06
2.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.39
2.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.5
0.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Algorand, İklim Değişikliğiyle Mücadelede Çözüm Üretecek!

Climatetrade şirketi, Algorand blok zincirinde karbon dengeleme pazarını başlatacak.

Clock
Paylaş
Algorand, İklim Değişikliğiyle Mücadelede Çözüm Üretecek!

Karbon dengeleme faaliyetleri üzerine çalışmalar yapan ünlü İspanyol şirketi Climatetrade, teknolojisini bir sonraki seviyeye taşımak için, ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir dijital blockchain teknolojisi ağı olan Algorand ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Climatetrade tarafından 2 Aralık tarihinde yapılan açıklamada, iklim değişikliğine karşı mücadelede önemli bir dayanak olan CO2 nötrlüğüne ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanan karbon dengeleme pazarını güçlendirmek üzere Algorand blok zincirini seçtiklerini bildirdi.

Halihazırda Climatetrade, hizmetlerini Iberia, Melià Hotels, Cabify, Telefónica gibi büyük şirketlere blockchain çözümleri sunan ve bunun yanında karbon piyasalarına şeffaflık ve izlenebilirlik getirme açısından pazara liderlik eden bir şirkettir. Yapılacak olan bu yeni ortaklıkla Climatetrade ve müşterileri, Algorand’ı birincil altyapı katmanı olarak kullanacak ve karbon dengeleme yeteneklerinden yararlanacak.

Algorand COO’su W. Sean Ford, yaptığı bir açıklamada ortaklık ile ilgili oalrak şu ifadelere yer verdi:

“Climatetrade’in karbon dengeleme için küresel bir pazarı güçlendirmek üzere Algorand’ı seçmesi, kuruluşların karbon nötrlüğünü nasıl elde edebilecekleri konusunda büyük bir değişmdir.”

Climatetrade CEO’su Francisco Benedito ie ortaklığı şu açıklama ile ifade etti:

“Birkaç teknoloji sağlayıcısını analiz ettikten ve titiz durum tespiti yaptıktan sonra, platformumuzu güçlendirmek için blok zinciri altyapısı olarak Algorand’ı seçtik. Hiç şüphemiz yok, Algorand, esnek mimarisi, düşük işlem ücretleri ve işlem performansının ölçeklenebilirliği nedeniyle mükemmel bir çözüm.”

Son olarak yapılan açıklamada, gerçekleşecek olan bu ittifak ile, Climatetrade’in kendisinin dünya çapındaki iklim piyasaları için referans olarak konumlandırmasını ve aşamalı olarak dünyada gerçek bir etki yaratabilecek üstel bir organizasyon yaratmasını sağlayacağı bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar