BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Algorand, Blockchain’in Benimsenmesi İçin Yeni İş Ortağı Programını Başlattı!

Yeni program Algorand tabanlı uygulamalar oluşturmak için rehberlik sunacak.

Yayın:

-

Algorand Blockchain

Blockchain platformu Algorand, kısa süre önce girişimciler ve geliştiriciler için yeni bir ortak program başlattığını duyurdu. Bu programın, kullanıcıların blockchain ağını inşa etmelerine yardımcı olmak için tasarlandığı bildirildi.

Blockchain protokolünün, Turing Ödülü sahibi ve ünlü kriptografi uzmanı Silvio Micali tarafından tasarlandığı açıklandı. Yeni program girişimcilerin ve geliştiricilerin Algorand tabanlı uygulamalar oluşturmak için rehberlik ve kaynaklar sunduğu belirtiliyor. 

Yapılan açıklamaya göre Algorand İş Ortağı Programı (APP)’nın pazara giriş rehberliği, strateji tasarımı ve teknolojik uygulama gibi farklı alanlarda hizmetler sunacak. Algorand ayrıca, programa dünyanın dört bir yanından daha fazla iş ortağı ekleyerek APP kapsamını daha da genişletmeyi planlıyor. Programın asıl amacının ise, blockchain çözümlerinden yararlanmakla ilgilenebilecek hükümetler, işletmeler ve finansal kurumlarla yapılacak olan entegrasyonları kolaylaştırmak olduğu bildirildi.

Programa kabul edilen seçilmiş danışmanlık firmaları, altyapı sağlayıcıları ve yazılım geliştiricileri, Algorand’a dayalı blok zinciri çözümlerini benimsemek veya geliştirmek için kaynak arayan kuruluşlara erişim sağlayacak. Algorand COO’su W. Sean Ford, APP hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“DeFi girişimlerinden çeşitli sektörler ve coğrafyalarda geleneksel finans kurumlarına kadar Algorand’ın İş Ortağı Programı, şirketlerin blockchain teknolojisini benimseme yoluyla kalıcı değer oluşturma yolunda ilerlemelerine yardımcı olacak.”

Yapılan açıklamada yeni programın ilk listesine Mentat Innovations, Nona Digital, Rocket Insights, Applies Blockchain, Looptribe, Koinbanx, Emali, IntellectEU, Cartan, Bluemi ve Blockchain​​ Italia.io’nun dahil edildiği bildirildi. Bunun yanında programa başarılı bir şekilde başvuran diğer firmalarında bir hızlandırıcı programın parçası olacağı da açıklandı.

IntellectEU’nun proje yöneticisi Chris Kelly, yaptığı bir açıklama ile Algorand’ın blockchain ekosistemini oluşturma ve kullanıcılarını destekleme taahhüdü göz önüne alındığında, firmanın APP’nin bir parçası olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Gizlilik Tokenlarına Elveda mı Demeliyiz?

Gizlilik tokenlerinin sonu mu geliyor?

Yayın:

-

Gizlilik

Kripto analı firması CipherTrace Cuma günü, gizlilik tokeni Monero için işlemleri takip edebilen bir teknoloji için iki patent başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

CipherTrace’in 20 Kasım’da yayınladığı bir blog gönderisinde firma, patentlerin, finansal araştırmalara yardımcı olmak için Monero’nun (XMR) işlem akışını izlemek için adli araçları, işlemleri puanlamak için istatistiksel ve olasılık yöntemleri ve ayrıca olası cüzdan sahiplerini sınıflandırmayı içereceğini belirtti. Tüm bunlar, çalıntı veya yasadışı yollarla kullanılan XMR’ı takip etmek için üretilen araçlar olarak görünüyor.

Blogda yazan gönderi, “CipherTrace’in Monero izleme yetenekleri, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları’nın kullanılan gizlilik paralarının cezai kökenlere sahip olup olmayacağını belirlemelerine olanak tanıyacak ve gerekli düzenlemelere göre müşteri işlemlerini uygun şekilde risk altına almalarına olanak sağlayacak.” diyor.

Bitcoin (BTC), birçok darknet pazar kullanıcısı için hala tercih edilen bir araç olsa da, XMR gibi gizlilik tokenleri giderek popülerleşiyor. Kolluk kuvvetleri, Monero’nun izini sürebilmek için henüz güvenilir bir yol belirlemedi. Bu yüzden CipherTrace gibi firmaların eline fırsat geçmiş durumda. Belirtilenlere göre şirket, 2019 yılının başından bu yana XMR işlemlerini izlemek için çalışmalar yapıyor.

CipherTrace’in CEO’su Dave Jevans, Ağustos ayında, şirketin Monero işlemlerini izlemek için bir araç geliştirdiğini söylemişti. Böyle bir araç potansiyel olarak suç soruşturmalarını destekleyebilir ve kara para aklama olaylarını azaltabilir.

Şirket, Monero izleme araçlarını ABD İçişleri Bakanlığı ile geliştirilen bir projenin parçası olduğunu belirtiyor. Ancak Bakanlık, XMR’ı takip etmenin bir yolunu arayan tek kurum değil. Bildiğiniz gibi IRS, Monero’yu takip edebilen herkese 625.000 $’a varan ödül vereceğini duyurmuştu.

CipherTrace’in izleme araçlarının yetenekleri henüz onaylanmış durumda değil. Bir Monero temsilcisi, geçtiğimiz aylarda, “şirketlerin Monero işlemlerini izleyebileceklerine dair iddialardan çok şüphe duydularını” ve bunu yapan herhangi bir firmanın “cüzdanları izleme olasılıklarının düşüş olacağını” söylemişti.

Tüm bunlarla beraber, Monero’nun son 24 saat içindeki fiyatı %3.6 oranında düşüş gösterdi.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX Üzerinde FTT Staking İşlemleri Başladı! Referans Geliri Artıyor!

Yapılan açıklamada staking yapan kullanıcıların ekstra birçok fayda elde edebileceği belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan duyuru ile birlikte, FTX üzerinde FTT için staking işlemlerinin başladığı açıkladı.

Yapılan açıklamada staking yapan kullanıcıların ekstra birçok fayda elde edebileceği belirtiliyor.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Sabit olarak yüzde 30 olan referans gelirleri, staking işlemleri ile birlikte yeniden revize edildi. Böylece referans gelirleri yüzde 25 ile yüzde 40 arasında değişiklik gösterecek.

Buna göre FTT staking işlemi gerçekleştirmeyen kullanıcılar yüzde 25’lik bir referans gelirine sahip olacak. 25 FTT stake eden kullanıcılar ise referanslarından yüzde 30’luk gelire sahip olacak. 1000 FTT stake eden kullanıcılar yüzde 32’lik gelir elde ederken 1 Milyon FTT stake eden kullanıcılar yüzde 40’lık bir gelir fırsatına kavuşacak.

Ek olarak staking ile birlikte piyasa yapıcı komisyonlarında da değilikliğe gidiliyor.

Hisse Listelemelerinde Bonus Oy Hakkı Verilecek

FTT stake eden kullanıcılara hisse senedi listelemelerinde bonus oy hakkı verilecek. Buna sayede FTT stake eden kullanıcılar ekstra oy hakkına sahip olacak.

SRM Airdrop Ödüller

FTT stake eden kullanıcılara ekstra SRM “airdrop”u verilecek. SRM tutan kullanıcılara verilen airdrop oranında değişikliğe gidilmiş durumda. Yüzde 2.5 ile yüzde 12.5 arasında değişen airdrop oranı, stake miktarına göre değişmekte.

Siz FTT tutuyor musunuz?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.