Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69832.01
-1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3782.92
2.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.79
2.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622.3
3.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Algorand, Blockchain’in Benimsenmesi İçin Yeni İş Ortağı Programını Başlattı!

Yeni program Algorand tabanlı uygulamalar oluşturmak için rehberlik sunacak.

Clock
Paylaş
Algorand, Blockchain’in Benimsenmesi İçin Yeni İş Ortağı Programını Başlattı!

Blockchain platformu Algorand, kısa süre önce girişimciler ve geliştiriciler için yeni bir ortak program başlattığını duyurdu. Bu programın, kullanıcıların blockchain ağını inşa etmelerine yardımcı olmak için tasarlandığı bildirildi.

728×90 muhabbit - Algorand, Blockchain’in Benimsenmesi İçin Yeni İş Ortağı Programını Başlattı!300x250 muhabbit - Algorand, Blockchain’in Benimsenmesi İçin Yeni İş Ortağı Programını Başlattı!

Blockchain protokolünün, Turing Ödülü sahibi ve ünlü kriptografi uzmanı Silvio Micali tarafından tasarlandığı açıklandı. Yeni program girişimcilerin ve geliştiricilerin Algorand tabanlı uygulamalar oluşturmak için rehberlik ve kaynaklar sunduğu belirtiliyor. 

Yapılan açıklamaya göre Algorand İş Ortağı Programı (APP)’nın pazara giriş rehberliği, strateji tasarımı ve teknolojik uygulama gibi farklı alanlarda hizmetler sunacak. Algorand ayrıca, programa dünyanın dört bir yanından daha fazla iş ortağı ekleyerek APP kapsamını daha da genişletmeyi planlıyor. Programın asıl amacının ise, blockchain çözümlerinden yararlanmakla ilgilenebilecek hükümetler, işletmeler ve finansal kurumlarla yapılacak olan entegrasyonları kolaylaştırmak olduğu bildirildi.

Programa kabul edilen seçilmiş danışmanlık firmaları, altyapı sağlayıcıları ve yazılım geliştiricileri, Algorand’a dayalı blok zinciri çözümlerini benimsemek veya geliştirmek için kaynak arayan kuruluşlara erişim sağlayacak. Algorand COO’su W. Sean Ford, APP hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“DeFi girişimlerinden çeşitli sektörler ve coğrafyalarda geleneksel finans kurumlarına kadar Algorand’ın İş Ortağı Programı, şirketlerin blockchain teknolojisini benimseme yoluyla kalıcı değer oluşturma yolunda ilerlemelerine yardımcı olacak.”

Yapılan açıklamada yeni programın ilk listesine Mentat Innovations, Nona Digital, Rocket Insights, Applies Blockchain, Looptribe, Koinbanx, Emali, IntellectEU, Cartan, Bluemi ve Blockchain​​ Italia.io’nun dahil edildiği bildirildi. Bunun yanında programa başarılı bir şekilde başvuran diğer firmalarında bir hızlandırıcı programın parçası olacağı da açıklandı.

IntellectEU’nun proje yöneticisi Chris Kelly, yaptığı bir açıklama ile Algorand’ın blockchain ekosistemini oluşturma ve kullanıcılarını destekleme taahhüdü göz önüne alındığında, firmanın APP’nin bir parçası olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar