BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Blockchain Game Alliance Demo Günü Tamamlandı!

İki bölümden oluşan demo oyun günü etkinliği, blockchain teknolojisinin oyun sektöründeki çeşitliliğini ve yeniliğini vurguluyor.

Yayın:

-

Blockchain Game Alliance (BGA) ekibi tarafından 4 – 11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 2 günlük etkinlik, büyük bir katılım ile tamamlandı. Etkinlik sırasında ürünlerini, oyunlarını ve hizmetlerini tanıtmak için 26’dan fazla üye firma BGA Oyun Demo Günü’ne katıldı.

Blockchain teknolojisi son zamanlarda oyun sektörüne doğru ilerlemeye başladı. Küresel oyun pazarından yapılan bir tahmine göre, 2020 yılında elde edilecek gelirin 159 milyar $’a yakın olacağı düşünülüyor. Bunun yanında halihazırda, tüm dünyada 2,7 milyara yakın oyuncu olduğu tahmin ediliyor. Bu sayı Dünya  nüfusunun neredeyse üçte birine yakındır. Bu benimseme göz önüne alındığında, oyun oynamak; yemek- içmek ve oksijen solumak kadar önemli bir hale gelmiş durumda.

Bu gelişmelerden faydalanmak isteyen, Blockchain oyun sektörü, oyuncuların bir kısmını blockchain teknolojisi ile oluşturulan oyunlar ile kendi taraflarına geçmesi için çalışmalarını hızlandırdı. Çünkü bu mevcut durumun, gelirlerini ölçülemez bir noktaya fırlatacağı düşünülüyor. 

Bu kapsamda ortaya çıkan Blockchain Game Alliance (BGA), blockchain teknolojisinin oyun endüstrisine tanıtabilmesi için oluşturuldu. BGA, kuruluşundan itibaren merkezi olmayan oyunların ortaya çıkmasını teşvik ediyor. Ayrıca oyun dünyasında daha yeni ve daha iyi oyun oluşturma, yayınlama, oynama ve daha güçlü topluluklar oluşturma imkânı sağlama yolunda girişimlerde bulunuyor.

BGA üyelerinin, oyunun her yönünün ve blockchain endüstrisinin temsilcileri olduğu söyleniyor. Düzenli olarak atölye çalışmaları ve sunumlar düzenleyen organizasyon, sektörde ciddi anlamda yol almış durumda.

Bunun yanında BGA kendisini, çeşitliliği teşvik etmeye ve daha fazla kadını blockchain oyun endüstrisinin bir parçası olmaya teşvik eden bir oluşum olarak adlandırıyor. Düzenlenen etkinlikler ile aynı zamanda, organizasyonun üyelerinin yaklaşan oyun tekliflerini ve en son gelişmeleri takip etmelerine imkan tanınıyor. Düzenlenen bu etkinliklere katılan oyuncular, kendilerinin blockchain tabanlı oyunlarla artırılmış gelecekten büyük ölçüde etkilendiklerini dile getiriyorlar.  

Blockchain Game Alliance Hakkında

Blockchain Game Alliance, oyun endüstrisinde blockchain teknolojisini teşvik etmeye kendini adamış bir kuruluştur. Blockchain teknolojileri hakkında farkındalığı yaymak ve oyunların etrafında güçlü topluluklar oluşturmak, yayınlamak, oynamak ve inşa etmek için yeni yollar geliştirme potansiyellerini vurgulayarak benimsemeyi teşvik etmeyi amaç edinmiştir.

BGA ayrıca bireylerin ve şirketlerin bilgi paylaşmaları ve işbirliği yapmaları, ortak standartlar oluşturmaları, en iyi uygulamaları oluşturmaları ve ağ oluşturmaları için açık bir forum sağlamaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.